Developer mode enabled
Ziņu analīze
Obligātais hidžābs - cilvēktiesību apspiestības simbols Irānā
13. Sa eimas. ma u vals        tīm pasaulē, kurā pastāv strikti ģērbšanās likumi, un hidžāba nēsāšana līdz ar citiem ierobežojumiem sievietēm ir obligāta. Sodi par nepak ļaušanos likumam var novest pie vairāku mēnešu un pat gadu ieslodzījuma. Pēdējā gada laikā situācija raksturojama kā īpaši intensīva, pastiprinoties sabiedrības neapmierinātībai ar pašreizējo sistēmu un pieaugot protestiem, kas rezultējušies Irānas varas institūciju vardarbīgos centienos apspiest neapmierinātos pilsoņus. Jau vairāki simti tūkstošu 13. Saeimas irāniešu pievienojušies kustībai “My Stealthy Freedom” (tulk. “Mana slepenā brīvība”), kas aizsākusi nacionāla līmeņa diskusiju, dodot cerību mainīt sieviešu tiesību apspiešanas sistēmu, kas Irānas sabiedrībā pa13. Saeimasstāvējusi teju 40 gadus.
Impīčments: Kā var sākties skandalozās Trampa prezidentūras beigas
Donalda Trampa skandāliem apvītā, vien četrus mēnešus ilgusī prezidentūra nesen nonāca jaunā teritorijā, demokrātu pārstāvim atklāti pieprasot impīčmentu. Tagad, kad tuvojas atlaistā Federālā izmeklēšanas biroja vadītāja Džemsa Komija liecību sniegšana un jauni skandāli aizēno Trampa ārzemju vizītes, runas, ka Tramps varētu kļūt par vēsturē pirmo atstādināto ASV prezidentu, arvien mazāk izklausās pēc pārspīlējumiem.
NATO ģenerālsekretārs: Tramps ir ļoti skaidri apliecinājis ASV uzticību kolektīvai aizsardzībai

Ļoti svarīgi, ka tieši daudznacionālu karavīru kaujas grupa ir tā, kas apliecina NATO klātbūtni Latvijā, sarunā ar Latvijas Radio uzsvēra NATO ģenerālsekretārs Jenss Stoltenbergs. Viņš nešaubās, ka Latvija spēs uzņemt daudznacionālās grupas karavīrus. Kaujas grupas Polijā un Baltijā izvieto pēc Krievijas agresijas Ukrainā. Latvijā to vadīs Kanādas militārie spēki.

Obligātais hidžābs - cilvēktiesību apspiestības simbols Irānā
Irāna ir viena no divām musulmaņu valstīm pasaulē, kurā pastāv strikti ģērbšanās likumi, un hidžāba nēsāšana līdz ar citiem ierobežojumiem sievietēm ir obligāta. Sodi par nepakļaušanos likumam var novest pie vairāku mēnešu un pat gadu ieslodzījuma. Pēdējā gada laikā situācija raksturojama kā īpaši intensīva, pastiprinoties sabiedrības neapmierinātībai ar pašreizējo sistēmu un pieaugot protestiem, kas rezultējušies Irānas varas institūciju vardarbīgos centienos apspiest neapmierinātos pilsoņus. Jau vairāki simti tūkstošu irāniešu pievienojušies kustībai “My Stealthy Freedom” (tulk. “Mana slepenā brīvība”), kas aizsākusi nacionāla līmeņa diskusiju, dodot cerību mainīt sieviešu tiesību apspiešanas sistēmu, kas Irānas sabiedrībā pastāvējusi teju 40 gadus. 
Kolumbārija lieta izbeigta par spīti sarunām par «otkatiem»

"Tukša lieta", kas pierādot, ka korupcijas apkarotāji veicot politiskas akcijas pret Rīgas domi. Šādu formulējumu galvaspilsētas vadība regulāri izmanto, runājot par domes Mājokļu un vides departamenta direktora Anatolija Aļeksejenko ("Gods kalpot Rīgai") aizturēšanu pirms četriem gadiem tā dēvētās kolumbārija lietas ietvaros.

Liepājā pirms vēlēšanām uztraucas par cilvēku aizbraukšanu un gaida pārmaiņas

No vienas puses, pārmaiņām neticoši un pat apātiski, no otras, tomēr pārmaiņas gaidoši - ar šādām diametrāli pretējām sajūtām pašvaldību vēlēšanas jūnijā gaida Liepājas iedzīvotāji. Viņi atzīst, ka līdz ar "KVV Liepājas metalurga" maksātnespēju un, iespējams, citiem apstākļiem pilsēta ir kļuvusi tukšāka, jo cilvēku skaits rūk.

Maķedonija – vēl viens Eiropas rūpju bērns

Pirms divām nedēļām sociālos tīklus un ziņu lentas pāršalca fotogrāfijas un video materiāli par nekārtībām Maķedonijas parlamentā, kas izcēlās pēc parlamenta spīkera ievēlēšanas. Civilizētajā Eiropas kontinentā šķiet neiedomājama situācija, kad parlamentāra demokrātija nevar izpildīt pavisam ierastu procedūru - varas nodošanu no vienas grupas otrai. Bet tieši šādas tendences arvien spilgtāk raksturo Eiropas perifēriju. Ņemot vērā to, ka norises Maķedonijā visbiežāk paslīd garām pasaules “lielo notikumu” ēnā, visdrīzāk jautājumu šobrīd ir vairāk nekā atbilžu.

Ar Rīgas pašvaldību saistītos daudzos kriminālprocesus domnieki vairās komentēt

Aizvadītā Rīgas domes sasaukuma laikā vairākas pašvaldības iestādes un uzņēmumi pieredzēja to, ka ierodas tiesībsargājošo iestāžu pārstāvji, lai izkratītu telpas vai kādu aizturētu. Tas noticis arī senāk, taču pēdējo četru gadu mainījusies domes vadības attieksme, secina LTV raidījums “de facto”. Pirmā reakcija bieži vien ir politisko sazvērestību meklēšana, ne solījumi izmeklēt iespējamos pārkāpumos.

Eksperts: «Latvijas gāze» var zaudēt trešdaļu tirgus

"Es neriskēšu apgalvot, ka pēc tirgus atvēršanas gāze kļūs daudz lētāka. Tā jau tāpat ir pietiekami lēta," uzskata uzraugošās iestādes padomes loceklis Gatis Ābele. Viņš pieļauj, ka "Latvijas gāze" var zaudēt savu lielāko klientu, jo "Latvenergo" tagad ir tiesības iepirkt gāzi bez starpniekiem. Rus.lsm.lv analizē tikko atvērtā Latvijas gāzes tirgus un uzņēmuma "Latvijas gāze" perspektīvas pēc tikko noteiktās gāzes tirgus liberalizācijas.

Sievietes ES ir labāk izglītotas nekā vīrieši – skaitļi un fakti

Nedaudz virs 39% no visiem Eiropas Savienības (ES) iedzīvotājiem vecuma grupā no 30 līdz 34 gadiem ir ieguvuši augstāko izglītību. Turklāt daudz naskākas uz mācīšanos augstākajās izglītības iestādēs ir bijušas tieši sievietes – no visām sievietēm šajā vecuma grupā augstāko izglītību ir ieguvušas 43,9%, kamēr no vīriešiem – 34,4%, liecina Eurostat apkopotā informācija. Jāuzsver, ka visas trīs Baltijas valstis stabili pārsniedz ES vidējo rādītāju.

Jemena – aizmirstais Tuvo Austrumu konflikts

Lai gan Rietumu ziņu virsrakstos Tuvo Austrumu reģions pārsvarā parādās Levantes valstu – Sīrijas un Irākas veidolā, tomēr Arābijas pussalas dienvidos norisinās ne mazāk svarīgi notikumi. Jemenas konflikts, kuru bieži var uzskatīt par aizmirsto, ir prasījis tūkstošiem cilvēku upuru un piesaistījis reģionālo lielvalstu – Saūda Arābijas un Irānas uzmanību. Vēl nesen 15. martā ANO izteica brīdinājumu par bada draudiem, kas liek domāt par situācijas nopietnību. Kā Jemena nonāca līdz esošajam haosam?

«Latvijas gāzes» akcijas par sviestmaizi - tirgoja iedzīvotājiem, bet nopirka spekulanti

Noslēdzoties "Latvijas gāzes" privatizācijai, kaut kas atleca arī tautai. 2002. gadā pēdējos 3% uzņēmuma par smiekla naudu pārdeva Latvijas iedzīvotājiem. Tiesa, ir pamatotas aizdomas, ka ieguvēji galvenokārt bija spekulanti. Par to Rus.lsm.lv pastāstīja tie, kuri ar to pelnīja pirms 15 gadiem, kad par nupat kā noslēgušos gāzes tirgus liberalizāciju pat nerunāja. Trešā daļa.

«Skonto» sāgā kratīšana «Latio» birojā, igaunim Selteram aizdomās turamā statuss

Kriminālprocesā, kas uzsākts pēc “Skonto” stadiona pārdošanas darījuma, ir vairāki aizdomās turamie, ziņo Latvijas televīzijas raidījums “De facto”. Viens no tiem ir Igaunijas pilsonis Alans Selters, kura interesēs pēdējās nedēļās no stadiona tika izvesti krēsli un cita manta, tādējādi apdraudot Latvijas-Portugāles izlašu spēli. 

Notāri šogad sešas reizes ziņojuši par lieliem mantojumiem

Kopš šā gada sākuma, kad zvērinātiem notāriem ir jāziņo Valsts ieņēmumu dienestam (VID) par aizdomīgiem mantojumiem, šādi ziņojumi nosūtīti sešas reizes, apkopojis Latvijas Televīzijas raidījums “De facto”.  Šis ir viens no veidiem, kā atbildīgās iestādes apņēmušās ierobežot skaidras naudas apriti un līdz ar to mazināt krāpšanas un noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas riskus.

Sv. Pētera baznīcas īpašumtiesību lietā jauns pavērsiens

Negaidīts pavērsiens Sv. Pētera baznīcas īpašnieka noteikšanas jautājumā. Šonedēļ, visus pārsteidzot, savas tiesības uz šo dievnamu pieteica arī Latvijas Evaņģēliski luteriskā baznīca ārpus Latvijas (LELBĀL) un atbildīgajai Saeimas komisijai iesniedza arī alternatīvu likumprojektu. Kārtējā Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas sēde Ilzes Viņķeles vadībā 18.aprīlī risinājās karstasinīgāk, nekā plānots.

Vardarbību pret «sistēmas bērniem» pamana ne tikai psihologi

“Aprūpētāja, ausis spiežot ar rādītājpirkstu un īkšķi vienam no mazajiem bērniem, kuram ir trīs gadi, mēģina viņu sēdināt pie galda un ar galvu virzīt šajā ēdienā, un tieši to pašu darbību viņa atkārto arī ar kādu citu bērnu un saka – “tu vienreiz aizvērsi muti un ēdīsi?” tā ir tikai viena no vardarbības epizodēm, kuru neatkarīgie eksperti pieredzējuši Jelgavas bērnunamā.

Teritoriālie konflikti - nestabilitātes garants Dienvidķīnas jūrā

Aprīļa sākumā Filipīnu prezidents Rodrigo Duterte paziņoja, ka nosūtīs karaspēku uz vairākām Filipīnām oficiāli piederošām salām Dienvidķīnas jūrā. Bet nākammēnes Japāna plāno sūtīt savu lielāko karakuģi uz reģionu, kur tas iesaistīsies ASV un Indijas kopīgajās karaflotes mācībās. Šie lēmumi izaicina Ķīnas intereses Dienvidķīnas jūrā, ko tā uzskata par savu tiešās ietekmes sfēru. Kāpēc Dienvidķīnas jūras valstis aktīvi tiecas pēc savas daļas no "salu pīrāga" un kāpēc reģionā notiek militāri manevri?