Developer mode enabled
Latvijā
test44
Par vienu no "Supernova 2018” dalībniekiem izvēlēta grupa "Kris & Oz" ar dziesmu “Morning Flight”. Dziesmas autori ir Artūrs Osipovs, Kristīne Morina, Kristīne Sisējeva un Aleksandrs Solovjovs.
Karīna: Sistēma salauž bērnus

Lasīju un raudāju. Tāda ir lielākā daļa komentāru pie raksta “Es esmu sistēmas bērns”, kas šonedēļ iemantoja lielu popularitāti sociālajos tīklos. Raksta autore ir jauna sieviete, kura astoņus gadus dzīvojusi bērnunamos un internātskolās. Karīnu satrauc amatpersonu reakcija uz pārbaudītāju atklātajiem pārkāpumiem bērnunamos, par kuriem  sabiedriskie mediji ziņoja rubrikā “Sistēmas bērni.” Viņa norāda – vardarbība bērnunamos ir sistēmas vaina. Sistēma salauž bērnu. Taču to iespējams labot. Ar vēlmi dalīties pieredzē un rosināt izmaiņas sistēmā viņa piekrita intervijai.

Mātes dienā stāda sarkanbaltas rozes Latvijai

Gan gaidot Latvijas simtgades svētkus nākamgad, gan šā gada Mātes dienu, pie Rēzeknes sākumskolas tika stādītas sarkanbaltas rozes. Tās sarūpējuši bērnu vecāki un  skolotāji. Savukārt ģimenes spēku turpmāk simbolizēs skolas priekšā stādītās ciedru priedes.

«Tautas panorāma» pabijusi visās 119 pašvaldībās
Apciemojot visas 119 pašvaldības, mērojot neskaitāmus kilometrus un uzklausot daudzus cilvēkus, Latvijas Televīzijas un sabiedrisko mediju portāla lsm.lv līdz šim lielākā projekta “Tautas panorāma” izbraukuma filmēšanas noslēdzās šodien, uzklausot iedzīvotājus Cesvainē, Madonā un Ērgļos. Uz vietas runājot ar novadu iedzīvotājiem, atklātas daudzas problēmas un saņemta arī liela pretestība no dažu pašvaldību vadītājiem.  
Centralizētie eksāmeni - jau nākamnedēļ

Atbildīgākais gada laiks pienācis 9. un 12. klašu skolēniem. Jau nākamnedēļ sāksies centralizēto eksāmenu kārtošana. Jaunieši šobrīd visu uzmanību velta gatavošanās procesam un cīņai ar stresu, bet tikai daļa no viņiem ir izlēmuši, ko iesāks, kad eksāmeni būs aiz muguras.

Jelgavā devīto reizi notiek Stādu dienas

Pirms gada es teicu - stādiet droši!, bet šodien vairs neesmu tik pārliecināts. - Tā uz pircēju jautājumiem šodien atbild stādaudzētāji, kuriem šis pavasaris bijis īpaši grūts. Tomēr, neraugoties uz laika apstākļu dīvainībām, tradicionālajās Stādu dienās Jelgavā, kas pulcēja vairāk nekā 240 stādu audzētāju, piedāvājuma  klāsts ir plašs.

Olaines Atkarīgo centrā ārstējas piecreiz mazāk ieslodzīto, nekā sākotnēji plānots

Olaines Atkarīgo centrs savas darbības pirmajā pusgadā esot saskāries ar iepriekš neparedzētām grūtībām. Izveidotās programmas ar atkarībām sirgstošajiem ieslodzītajiem esot nepilnīgas, trūkstot darbinieku un valsts iepirkumu procedūra kavējot dažādu apakšprogrammu īstenošanu, tāpēc uz papīra rakstīto bieži vien nākas mainīt. Tāpat centrā faktiski uzturas piecas reizes mazāk cilvēku, nekā sākotnēji bija iecerēts. Daļai trūkstot motivācijas programmu uzsākt, bet daļa šo programmu tā arī nepabeidz, jo viņu laiks ieslodzījumā beidzas ātrāk.

15. maijā sāksies oficiālā peldsezona

Lai gan ūdens temperatūra vēl ir zema un peldēšanai nav piemērota, oficiāli Latvijā peldsezona sākas jau pirmdien, 15. maijā, informē Veselības inspekcija.

Piektdien Latvijā dzēsti 60 ugunsgrēki

Aizvadītajā diennaktī Latvijā dzēsti 60 ugunsgrēki, cilvēki ugunsgrēkos nav cietuši, liecina Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) informācija.

Zagļiem atņemto, bet CSDD nereģistrēto velo īpašniekus policijai nākas meklēt sociālajos tīklos

Pavasarī, kad cilvēki sāk aktīvāk pārvietoties ar velosipēdiem, sarosās arī šo braucamrīku zagļi. Viens no veidiem, kā savu velosipēdu no garnadžiem pasargāt un zādzības gadījumā ātrāk atgūt, ir reģistrācija Ceļu satiksmes drošības direkcijā (CSDD). Ja šī iespēja nav izmantota, policija zagļiem atņemto divriteņu saimniekus meklē ar sociālo tīklu palīdzību.

Skolēni iepazīst Džūkstes izloksni

Tilka (lāsteka), bīštis (krāsns kruķis), čuinis (cilvēks, kas runā svešā valodā) ir tikai daži no vārdiem, kas vēl 19. gadsimtā lietoti Džūkstes apkaimē. Džūksteniekiem kādreiz bijusi arī sava izloksne, kas mūsdienās no ikdienas sarunām pilnībā izzudusi. Atzīmējot Valsts valodas dienu, ar zemgalisko Džūkstes izloksni iepazinās vietējās pamatskolas bērni.

Bērnu invalīdu biedrībai dāvina iekārtu nerunājošo saziņai ar apkārtējiem

Bērnu invalīdu rehabilitācijas biedrība “Dižvanagi” saņēmusi Liepājas tulkošanas biroja “Valodu vēstniecība” labdarības dāvanu – īpašu iekārtu, kas ģenerē balsi ar skatiena navigācijas palīdzību. Galvenais mērķis – sniegt iespēju cilvēkiem, kuri nerunā, veidot pilnvērtīgu saziņu ar apkārtējo pasauli. Šādas iekārtas cena ir aptuveni 14 000 eiro.