Developer mode enabled
Latvijā
test44
Par vienu no "Supernova 2018” dalībniekiem izvēlēta grupa "Kris & Oz" ar dziesmu “Morning Flight”. Dziesmas autori ir Artūrs Osipovs, Kristīne Morina, Kristīne Sisējeva un Aleksandrs Solovjovs.
Plāno reformu tehnisko palīglīdzekļu iegādē - iepirkuma vietā kuponu sistēma

Uz pusi īsākas rindas uz ratiņkrēslu vai citiem tehniskajiem palīglīdzekļiem un vienkāršāka un caurspīdīgāka kuponu sistēma – to sola Labklājības ministrijas sadarbībā ar invalīdu un viņu draugu apvienību "Apeirons" izstrādātais reformas modelis. Daļa no tās sāksies nākamā gada sākumā, bet lielāku labumu no reformas varēšot just no 2019.gada.

Nav skaidrības par internātskolu reorganizāciju

Izglītības un zinātnes ministrija sagatavojusi informatīvo ziņojumu, kurā konstatēts, ka kopš 2004. gada internātskolu audzēkņu skaits sarucis par aptuveni trešo daļu. Līdz ar to būtu jāsamazina arī internātskolu daudzums. To ministrijas pārstāves trešdien 24.maijā skaidroja Saeimas deputātiem, kā arī pedagogu un pašvaldību pārstāvjiem.

Apmaiņā pret elektronisko uzraudzību no cietuma atbrīvoti 119 cilvēki

Jau gandrīz divus gadus Latvijā darbojas notiesāto elektroniskā uzraudzība, kuras laikā pirms termiņa no cietumiem atbrīvoti 119 cilvēki. Šī programma, kuras pilotprojektu finansēja Norvēģijas valdība, Latvijai ļāvusi ietaupīt teju pusmiljonu eiro, kas būtu jātērē, šos cilvēkus uzturot cietumos.

Sola meklēt risinājumu, lai nepasliktinātu situāciju ar vecāku pabalstiem

Sociālo pabalstu izmaksu regulējošos likuma grozījumus, kuri var pasliktināt situāciju daļai jauno vecāku, kuru bērni nāks pasaulē pēc 2018.gada 1.janvāra, Saeimas deputāti pieņēmuši, līdz galam neapzinoties šo izmaiņu ietekmi uz topošajiem vecākiem. Tagad steigšus tiks meklēts risinājums, lai pagājušā gada budžeta izskatīšanas laikā pieļauto nevērību labotu.

VID Iekšējās drošības pārvaldi rosina pakļaut tikai tās vadītājam

Finanšu ministrija un Valsts ieņēmumu dienests (VID) Saeimas deputātiem piedāvāja VID Iekšējās drošības pārvaldi pakļaut pārvaldes vadītājam, nevis dienesta ģenerāldirektoram, par ko iepriekš izcēlās domstarpības Zaļo un zemnieku savienībai un “Vienotībai”.  Politiķu nespēja vienoties par pārvaldes padotību draud kavēt Finanšu un Muitas policiju apvienošanu.

Piketā rīdzinieki atgādina par «mājokļa nodokļa» nepanesamo slogu

Vairāki desmiti rīdzinieku otrdien 22.maijā piketēja pret nekustamā īpašuma nodokļa politiku galvaspilsētā, kā arī pārējā Latvijas teritorijā. Daļa piketētāju pieprasīja nodokli atcelt, daļa – lai nodoklis būtu samaksājams un iedzīvotājiem nebūtu jāpamet mājas.

Ražuks par mediķu virsstundu apmaksu: Bez pārejas laika iztikt nevarēs

Atsakoties no normālā pagarinātā darbalaika ārstniecības personām, kas ļauj par virsstundām nemaksāt dubultlikmi, bez pārejas perioda iztikt nevarēs, intervijā LTV raidījumam “Rīta Panorāma” atzina Saeimas Sabiedrības veselības apakškomisijas vadītājs Romualds Ražuks (“Vienotība”).