Developer mode enabled
Ekonomika
Emigranta portrets

Intervija ar Latvijas Universitātes profesoru Mihailu Hazanu – kā mainījusies emigrācijas plūsma un kas notiek ar tiem, kuri atgriezušies Latvijā.

Emigranta portrets

Intervija ar Latvijas Universitātes profesoru Mihailu Hazanu – kā mainījusies emigrācijas plūsma un kas notiek ar tiem, kuri atgriezušies Latvijā.

Briselē nodokļu reformu uzskata par pārāk dārgu Latvijas budžetam

Valdībā atkal uzvirmojušas pretrunas starp Zaļo un Zemnieku savienības un “Vienotības” ministriem par nodokļu reformu. Tās seko Eiropas Komisijas ne visai pozitīvajam vērtējumam valdības gatavotajām nodokļu izmaiņām. Briselē domā, ka reforma Latvijas budžetam izmaksās pārāk dārgi.

«Latvenergo» sāk dabasgāzes tirdzniecību klientiem Latvijā

AS „Latvenergo” tirdzniecības zīmols “Elektrum” sāk dabasgāzes tirdzniecību juridiskajiem klientiem Latvijā, piedāvājot fiksētas cenas līguma nosacījumus 12 mēnešiem. Šobrīd jau noslēgti pirmie gāzes piegādes līgumi ar klientiem Latvijā, informēja uzņēmumā.

Šteinbuka norāda uz risku, ka nodokļu reforma pat palielinās nevienlīdzību

Eiropas Komisija (EK) jau vairāku gadu garumā ir aicinājusi Latviju īstenot nodokļu reformu, taču pašreizējais piedāvājums rada bažas, ka izmaiņas nodokļos nemazinās nevienlīdzību, kas Latvijā ir liela problēma, intervijā Latvijas Radio norādīja Eiropas Komisijas pārstāvniecības Latvijā vadītāja Inna Šteinbuka.

Ameriks par tranzīta kravu sarukumu: Iespējams, Krievija ir apvainojusies

Iespējams, Krievija ir apvainojusies par Latvijas atteikumu piedalīties gāzes cauruļvada projektā “Nord Stream 2”, tāpēc samazinājusi kravu pārvadāju apjomus pa dzelzceļu, intervijā LTV raidījumā "Rīta Panorāma" pieļāva Rīgas vicemērs, Rīgas brīvostas valdes priekšsēdētājs Andris Ameriks (“Gods kalpot Rīgai”).

Tranzīta nozare: Krievija aizliedz uz Latviju sūtīt dzelzceļa kravas; ministrs neziņā

Bez īpašiem paskaidrojumiem jau pirms pusotra mēneša Krievijas valsts dzelzceļa kompānija "Rossiskije žeļeznije dorogi" atteikusies veikt vairākus kravu pārvadājums no Krievijas ostām uz Latviju. To Latvijas Radio apliecina gan Rīgas osta, gan tranzīta nozare. Ārvalstu mediji ziņo, ka Krievija sākusi traucēt tautsaimniecībai ienesīgos naftas, ogļu un minerālmēslu kravu pārvadājumus, jo Latvijas valdība paudusi negatīvu nostāju pret Krievijai vajadzīgo gāzesvada "Nord Stream 2" projektu. Tikmēr nozares ministrs apgalvo, ka par kādiem Krievijas liegumiem neko nezina.

Eiropas Komisija pagaidām «izbrāķē» nodokļu reformu

Eiropas Komisijas pirmais vērtējums par valdības iecerēto nodokļu reformu nav tai labvēlīgs – tā esot pārāk dārga, turklāt lielākie ieguvēji no iecerētās iedzīvotāju ienākuma nodokļa samazināšanas būšot tieši turīgākie, turklāt reforma ir pretrunā ar pašas valdības deklarēto mērķi panākt, ka budžeta nodokļu ieņēmumi sasniedz vienu trešdaļu no iekšzemes kopprodukta.