Developer mode enabled
Ārzemēs
Lielbritānijā atsākas priekšvēlēšanu kampaņa

Lielbritānijas politiskās partijas atsākušas priekšvēlēšanu kampaņas saistībā ar 8.jūnijā gaidāmajām parlamenta vēlēšanu. Aģitācijas pasākumi tika uz laiku pārtraukti pēc asiņainā uzbrukuma Mančestrā.

Ziemeļkoreja turpina ballistisko raķešu izmēģinājumus

Ziemeļkoreja atkal izmēģinājusi ballistisko raķeti – trešo reizi trīs nedēļu laikā. Raķete nokrita Japānas ekonomiskās zonas ūdeņos. Ziemeļkoreja turpina centienus izveidot kodolgalviņu, kas varētu sasniegt Savienoto Valstu kontinentālo daļu par spīti Apvienoto Nāciju draudiem ieviest jaunas sankcijas.

Maltā pirms parlamenta vēlēšanām aizdomas par Krievijas hakeru aktivitātēm

Maltas valdības datorsistēmas pēdējos mēnešos ir piedzīvojušas neskaitāmus hakeru uzbrukumus. Šīs valsts amatpersonas uzskata, ka aiz uzbrukumiem varētu stāvēt ar Krievijas valdību saistītie hakeri. Uzbrukumi Maltas iestāžu datorsistēmām, visticamāk, notiek ne tikai tādēļ, ka šī valsts šobrīd vada Eiropas Savienības padomes darbu, bet arī tādēļ, ka tās attiecības ar Kremli ir kļuvušas arvien saspīlētākas un jau nākamnedēļ tur notiks ārkārtas parlamenta vēlēšanas.

ASV atzīst civiliedzīvotāju bojāeju uzlidojumos Sīrijā un Irākā

Amerikas Savienoto Valstu amatpersonas atzinušas, ka pret grupējumu “Daīš” jeb “Islāma valsti” vērstās koalīcijas uzlidojumos Irākā gājuši bojā vairāki simti civiliedzīvotāju. Informāciju par gaisa triecienos nogalinātajiem mierīgajiem iedzīvotājiem sniedz arī Lielbritānijas galvaspilsētā Londonā bāzēta sīriešu organizācija.

ES gatava sākt «Brexit» sarunas

Eiropas Savienība (ES) ir gatava sākt sarunas par Lielbritānijas izstāšanos no bloka, jo ir pabeigti visi nepieciešamie sagatavošanās darbi. Par ES lietām atbildīgie dalībvalstu ministri apstiprinājuši sarunu kopējos mērķus, ņemot vērā 27 dalībvalstu iesniegtos priekšlikumus.

Tramps devis rīkojumu iznīcināt «Daīš» kaujiniekus Sīrijā

ASV prezidents Donalds Tramps ir devis rīkojumu Aizsardzības ministrijai "iznīcināt" džihādistu grupējumu "Daīš" jeb tā saukto "Islāma valsts" Sīrijā, lai novērstu aizbēgušo ārvalstu kaujinieku atgriešanos dzimtenē, paziņoja ASV aizsardzības ministrs Džeimss Matiss.