Developer mode enabled
Pirms vēlēšanām Lielbritānijā «Facebook» sāk cīņu ar viltus ziņām

“Facebook” šonedēļ Lielbritānijas presē ir izplatījis paziņojumu ar pamācību kā atpazīt viltotās ziņas. Šis sociālais medijs ir satraukts, ka pirms jūnijā gaidāmajām ārkārtas parlamenta vēlēšanām Apvienotajā Karalistē, “Facebook” var pārpludināt maldīga informācija no nepārbaudītiem avotiem.

Meja sola būtiski samazināt imigrāciju Lielbritānijā

Lielbritānijas premjerministre Terēza Meja atkārtoti solījusi būtiski samazināt imigrāciju no Eiropas Savienības (ES) valstīm. Nākotnē Londona plāno uzņemt tikai vairākus desmitus tūkstošus iebraucēju gadā.  

Tusks aicina ES un Lielbritānijas līderus atvēsināt emocijas

“Brexit” sarunas var kļūt „neiespējamas”, ja Londona un Brisele nepārtrauks aso vārdu apmaiņu saistībā ar gaidāmajām sarunām par Lielbritānijas izstāšanos no Eiropas Savienības. Par to brīdina Eiropadomes priekšsēdētājs Donalds Tusks.

Britus satriec ziņas, ka «Brexit» rēķins var sasniegt 100 miljardus eiro

Lielbritānija trešdien, 3.maijā paziņojusi, ka nemaksās Eiropas Savienībai (ES) tā dēvēto “izstāšanās” rēķinu 100 miljardu eiro apmērā. Tā, atbildot uz žurnālistu jautājumiem, paziņojis britu „Brexit” ministrs Devids Deiviss. Šādu summu trešdienas rītā publiskoja ietekmīgais laikraksts „Financial Times”, balstoties uz Vācijas un Francijas arvien striktāko nostāju „Brexit” jautājumā.

Britu parlamenta vēlēšanas latvieši Londonā gaida bez satraukuma

Lai gan britu premjerministre Terēza Meja gandrīz gadu pēc referenduma par izstāšanos no Eiropas Savienības (ES) ieplānojusi sarīkot parlamenta pirmstermiņa vēlēšanas, Lielbritānijā uzrunātie latvieši par gaidāmajām vēlēšanām īpaši neuztraucas, jo ietekmēt vēlēšanas būtiski nevarēs.

Grieķija turpinās cīņu par Partenona skulptūru atgūšanu no Britu muzeja

Grieķija turpinās cīņu par Partenona marmora skulptūru atgūšanu no Britu muzeja, un darīs to diplomātiskajā ceļā. Tā strīdu par antīkās pasaules dārgumiem, ko pirms diviem gadsimtiem pretrunīgi vērtētajā veidā izvedis britu diplomāts, Latvijas Radio komentējusi Grieķijas kultūras un sporta ministre Lidija Koniordu. 

ES līderi vienbalsīgi pieņem «Brexit» vadlīnijas

"Vadlīnijas pieņemtas vienbalsīgi," tā sociālās saziņas vietnē „Twiter” ir paziņojis Eiropadomes prezidents Donalds Tusks, informējot par rezultātu samitā, kurā 27 Eiropas Savienības valstis bez Lielbritānijas apsprieda karalistes aiziešanu no ES.  Tusks lēmumu nodēvēja par izcilu ES vienotības izpausmi. Sagaidāms, ka sarunas sāksies pēc 8. jūnija, kad Lielbritānijā būs notikušas ārkārtas parlamenta vēlēšanas.