Developer mode enabled

Zolitūdes traģēdijas civillietā tiesa apķīlā «Homburg Zolitude» īpašumu miljona eiro apmērā

Rīgas rajona tiesa marta beigās nolēma apķīlāt SIA "Homburg Zolitude" īpašumu vienā no Zolitūdes traģēdijas civillietām.

Pieteicēja prasībā pret SIA "Maxima Latvija", "Homburg Zolitude" un SIA "Tineo" tiesa nolēma daļēji apmierināt prasības nodrošinājuma lūgumu, ierakstot ķīlas tiesības atzīmi viena miljona eiro apmērā uz "Homburg Zolitude" domājamajām daļām no nekustamā īpašuma Priedaines ielā 20.

Prasību pret minētajiem atbildētājiem par 70 miljonu eiro piedziņu pieteicējs iesniedza marta beigās, vienlaikus lūdzot to nodrošināt.

Vīrietis lūdza aizliegt "Tineo" veikt maksājumus trešajām personām, kas nav saistīti ar saimnieciskās darbības veikšanu, apķīlāt "Homburg Zolitude" piederošo kustamo mantu un skaidru naudu viena miljona eiro apmērā, ierakstot ķīlas tiesības atzīmi zemesgrāmatā uz nekustamā īpašuma Priedaines ielā 20 "Homburg Zolitude" piederošajām daļām.

Pārējā daļā tiesa šo lūgumu neapmierināja.

Prasītājs uzskatīja, ka sprieduma izpilde šajā lietā varētu kļūt apgrūtināta vai pat neiespējama atbildētāju finansiālā stāvokļa dēļ.

2013.gada 21.novembrī Zolitūdē, sabrūkot lielveikalam "Maxima", dzīvību zaudēja 54 cilvēki, bet vairāki desmiti guva smagus ievainojumus.

Patlaban dažādās Latvijas tiesās tiek skatītas bojāgājušo un cietušo tuvinieku ierosinātās civillietas, savukārt Rīgas pilsētas Zemgales priekšpilsētas tiesā tiek iztiesāta tā dēvētā Zolitūdes traģēdijas krimināllieta.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

0 komentāri
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālo mediju profiliem
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti