Developer mode enabled

«Tautas panorāma» pabijusi visās 119 pašvaldībās

Apciemojot visas 119 pašvaldības, mērojot neskaitāmus kilometrus un uzklausot daudzus cilvēkus, Latvijas Televīzijas un sabiedrisko mediju portāla lsm.lv līdz šim lielākā projekta “Tautas panorāma” izbraukuma filmēšanas noslēdzās šodien, uzklausot iedzīvotājus Cesvainē, Madonā un Ērgļos. Uz vietas runājot ar novadu iedzīvotājiem, atklātas daudzas problēmas un saņemta arī liela pretestība no dažu pašvaldību vadītājiem.  

No Alsungas līdz Zilupei, katrā no 119 novadiem ir ieripojusi "Tautas panorāmas" mašīna, izveidota īpaša pietura un uzklausīts ikviens, kas vēlējās izteikties, norāt, pamācīt vai vienkārši vērtēt pašvaldības vadītāju darbu un dzīvi savā novadā. Žurnālisti pārliecinājās, cik ļoti ir gaidīti, bet tajā pašā laikā redzēja, ka daudziem bail kritizēt savu pašvaldību.

"Tas teikums paliek pusvārdā, ļoti mazos novados iedzīvotājiem ir viedoklis, kas notiek, bet viņi nepabeidz. Jo saprot, ka būs jādzīvo pēc tam, (..)" runātāju bažas novērojis Jānis Geste.

Sarunas ar žurnālistiem palīdz arī katram pašam saprast, kas četros gados pašvaldībā paveikts un vai deputāti pelnījuši uzticību turpmāk.

"Ļoti daudzos novados sūdzējās, ka grūti tikt uz pieņemšanu, netiek atbildēts uz iesniegumiem, netiek publiskoti sēžu audioieraksti, tur ir, kur augt," saka Laura Vonda.

Tagad darbs turpinās jau Zaķusalā.

Pilnīgi visi novadu vadītāji aicināti uz intervijām klātienē, kas būs skatāmas portālā lsm.lv.

Dāvis Valdnieks stāsta, ka viņiem tiks uzdoti visi jautājumi, kas vēl ir svarīgi, un jāatbild 10 minūtēs.

Aptuveni 20 pašvaldību vadītāji uz intervijām nav atbraukuši. Kāds ir atvaļinājumā, bet cits – apvainojies par pārāk skarbu kritiku, ko viņam veltījuši novada iedzīvotāji.

Amatas novada pašvaldības priekšsēdētāja Elita Eglīte gan atzīst: "Katrs var sagaidīt savu žurnālistu, katra lieta, kas izsit no rutīnas, ir vajadzīga. Interesants formāts."

Šis unikālais un apjomīgais projekts arī parādīja, cik dažādi ir novadi un to vadītāji. Bija vietas, kur "Tautas panorāmas" parādīšanās izsauca lielu ažiotāžu, bija novadu vadītāji, kuri uzskatīja, ka tiek pausts tikai sliktais, bija vietas, kur vietvaras pārstāvji vispār nevēlējās atbildēt uz iedzīvotāju jautājumiem. Savukārt tie, kuri nevarēja satikt žurnālistus paši, aktīvi izmantoja sabiedrisko mediju portālu lsm.lv, komentējot un uzdodot jautājumus. Un ir novadi, kuru vadītāji portālā atbildējuši uz katra iedzīvotāja uzdoto jautājumu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

0 komentāri
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālo mediju profiliem
Latvijā
Ziņas