Developer mode enabled

Sodāmības dēļ Vilkastei liedz kandidēt pašvaldību vēlēšanās Rīgā

Rīgas pašvaldības vēlēšanu komisija ir svītrojusi kriminālsodīto Ināru Vilkasti no kustības "Par neatkarīgu Latviju!" iesniegtā saraksta pašvaldību vēlēšanām galvaspilsētā.

Kustība šo lēmumus pārsūdzējusi Centrālajā vēlēšanu komisijā (CVK), kas par to lēma šodien.

CVK atstāja spēkā Rīgas pilsētas vēlēšanu komisijas lēmumus, ar kuriem no Vislatvijas Sociāldemokrātu kustības “Par neatkarīgu Latviju!” kandidātu saraksta svītroti trīs kandidāti - Pāvels Suhlovs, Aidins Askerovs un Ināra Vilkaste.

CVK, iepazīstoties ar lietas materiāliem un uzklausot iesaistītās puses, secināja, ka P. Suhlovs un A. Askerovs no kandidātu saraksta svītroti, pamatojoties uz Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes sniegto informāciju, kas liecina, ka abiem kandidātiem nav ne Latvijas, ne citas Eiropas Savienības dalībvalsts pilsonības. Līdz ar to atbilstoši Republikas pilsētas domes un novada domes vēlēšanu likumam šīs personas nevar pieteikt par deputātu kandidātiem pašvaldību vēlēšanās, un viņi no kandidātu saraksta jāsvītro.

Savukārt par sarakstā pieteikto deputātu kandidāti I.Vilkasti ir saņemta Iekšlietu ministrijas centra izziņa, ka kandidāte ir sodīta par smagu noziegumu un sodāmība nav dzēsta. Līdz ar to arī I.Vilkastei atbilstoši Republikas pilsētas domes un novada domes vēlēšanu likuma noteikumiem nav tiesību kandidēt šā gada 3.jūnija pašvaldību vēlēšanās.

CVK lēmumu trīs darbdienu laikā var pārsūdzēt Administratīvajā rajona tiesā.

Likums nosaka, ka uz pašvaldības domi nevar kandidēt personas, kuras ir sodītas par smagu vai sevišķi smagu noziegumu, ja viņas nav reabilitētas, viņu sodāmība nav dzēsta vai noņemta.

Pērn stājās spēkā spriedums tā dēvētajā Rīgas domes amatpersonu kukuļošanas lietā, ar kuru Vilkastei tika piespriests 40 000 latu (56 914 eiro) naudas sods.

CVK sēdē šodien tiks skatīts arī cits Rīgas pašvaldības vēlēšanu komisijas lēmums par nepilsoņu Pāvela Suhlova un Aidina Askerova svītrošanu no minētā kandidātu saraksta.

"Par neatkarīgu Latviju!" pārstāvis Jānis Kuzins paziņojumā medijiem apgalvo, ka Vilkaste viņai uzlikto naudas sodu ir samaksājusi un sodāmībai bija jādzēšas. Viņš arī pauž neapmierinātību, ka nepilsoņiem Latvijā nav tiesības piedalīties pašvaldību vēlēšanās, jo, kā apgalvo kustības pārstāvis, vairākās citās Eiropas Savienības (ES) valstīs nepilsoņi varot kandidēt.

Ja CVK atstās spēkā lēmumu par liegumu nepilsoņiem kandidēt vēlēšanās, Kuzins sola to apstrīdēt tiesā, lai zaudējuma gadījumā arī Latvijas tiesās varētu vērsties Eiropas Cilvēktiesību tiesā. "Dažāda attieksme pret saviem tautiešiem nav pieļaujama, kad citas ES valstis Latvijas nepilsoņiem piešķir vairāk politisko tiesību nekā Latvija," norāda kustības ģenerālsekretārs.

"Par neatkarīgu Latviju!" saraksts ir reģistrēts pašvaldību vēlēšanām un tā līderi ir AS "Marika" valdes priekšsēdētājs un radio "Pik 100 FM" īpašnieks Juris Žuravļovs, ekonomikas maģistrs Einārs Graudiņš un fotogrāfs Edvīns Puķe.

Pašvaldību vēlēšanas notiks jūnija pirmajā sestdienā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

0 komentāri
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālo mediju profiliem
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti