Developer mode enabled

Dienas ziņas

Ventspils NMPD mediķi atsakās no virsstundām

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Mazajiem tukumniekiem – Baltā galdauta stunda

Mazie tukumnieki atzīmē Baltā galdauta stundu

Baltā galdauta svētki pilsētās un novados pirmoreiz tika atzīmēti pagājušajā gadā. Lai tradīcija iesakņotos, daudzās skolās trešdien, 3.maijā, tika atzīmēta Baltā galdauta stunda. Tās laikā bērni gan uzzināja vēstures faktus, gan mācījās svinēt svētkus kopā.

Pirms 27 gadiem Emīlijas mūzikas skolotāja bija starp tiem tukumniekiem, kuri pie Augstākās Padomes gaidīja svarīgā balsojuma rezultātus, bet šodien viņa cenšas mīlestību pret  mūsu valsti ieaudzināt bērnos.

„Bērniem ir jādzied, jo tad, kad mēs dziedam kaut ko skaistu, par Latviju, dziedam latviešu tautas dziesmas, tad tajā sirsniņā kaut kas notiek un to reizēm nevar pat ar vārdiem izstāstīt,” stāsta mūzikas skolotāja Māra Ģērmane. „Protams, ir vajadzīgi fakti, ir vajadzīgas zināšanas, bet tad, kad dzied, tās ir emocijas, un bez emocijām mīlestība nebūs nekad.”

Ne mazāk svarīgi ir iemācīt bērniem saredzēt skaisto sev apkārt un veidot jaunas tradīcijas. Tāpēc Baltā galdauta stundu jaunāko klašu tukumnieki aizvada „Salmu muzejā”, kur bērnus sagaida ne vien interesanta ekskursija, bet arī milzīga Latvijas kontūra un novēlējumu trauks. "Es domāju, ka pirmajai klasītei var mācīt saprast tās tradīcijas, lai viņi paši vairāk apzinās. To, kas ir Baltā galdauta svētki - par to kāda otrajā, trešajā klasītē," norādīja Tukuma 2.vidusskolas sākumskolas skolotāja Renāte Braumane.

Savu novēlējumi Latvijai ir arī skolniekiem. "Latvijai novēlu, lai meži būtu zaļāki, lai cilvēki vairs nezāģētu mežus. Man patīk, ka var lasīt sēnes," sacīja Tukuma 2.pamatskolas audzēknis Jānis Kovaļovs.

Novēlējumi tiks glabāti līdz Latvijas simtajai dzimšanas dienai, kad trauks tiks atvērts, lai ikviens tos varētu izlasīt un lai domu spēks palīdzētu tos piepildīt.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

0 komentāri
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālo mediju profiliem
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti