Developer mode enabled

Dienas ziņas

Simtgades ozols Masļeņkos

Dienas ziņas

Atjaunots Ēveles tautas nams

Gramzdā atklāj „Vārtus uz Latviju”

Gramzdā atklāj «Vārtus uz Latviju»

Latvijas tautas vienotības un piederības akcijā „Apskauj Latviju!” ceturtdien, 4.maijā, bija pievienojušies arī Priekules novada ļaudis. Lietuvas pierobežā, Gramzdas pagastā, tika iestādīti divi simtgades ozoli un atklāti koktēlnieka Ģirta Burvja darinātie simboliskie „Vārti uz Latviju”.

Vēl pavisam nesen Skodas–Priekules autoceļa malā, iepretim Gramzdas luterāņu baznīcai, bija krūmiem aizaudzis laukums. Kopīgās talkās tas iztīrīts un arī labiekārtots. Tagad tur izvietots informatīvs stends par pagastu, kā arī koktēlnieka Ģirta Burvja veidotie vārti uz Latviju. Tās ir trīs izgaismotas aptuveni sešus metrus augstas sarkanbaltsarkanas laivas. Tie ir laivu cilvēki, kas simbolizē paaudzes un to ceļojumu cauri gadsimtiem līdz neatkarīgai Latvijai.

“Domāju, tā garīgā telpa mūsos un vārti, kas iet caur sirdi un caur galvu uz mūsu Latviju, mūs spārnos un mēs paveiksim vēl daudz ko,” saka koktēlnieks Ģirts Burvis.

Jaunizveidotajā laukumā kā piemiņa no iepriekšējiem gadiem jau dižojas Kurzemes ozols. Līdzās tam vieta izraudzīta diviem Latvijas simtgades ozoliem, kas turpmāk sagaidīs iebraucējus no Lietuvas, simbolizējot  Latgali un Vidzemi.

“Šie koki lai ir kā cieņas apliecinājums tiem, kuri zaudēja dzīvības, lai taptu Latvijas valsts. Šie koki lai ir kā mīlestības apliecinājums,” pauda akcijas Radošās padomes pārstāve Vita Jaunzeme.

Atbildīgā ozolu stādīšana uzticēta Goda priekulniekiem kopā ar pašiem labākajiem novada mazpulcēniem un skolēniem. Viņi arī saņem apliecinājuma rakstu, ka turpmāk uzņemsies rūpes par kociņiem. “Gan jau kādreiz atbraukšu, par to es nešaubos. Jāapskatās ir, kā tas ozols aug, kā lapo, kā stiepjas garumā un kuplumā,” saka Krotes mazpulka dalībnieks Kristaps Norenbergs.

“Domāju, būs lepnums atnākt uz šo vietu pēc daudziem gadiem un teikt, ka es šo ozolu tiešām esmu stādījis,” piebilst Priekules vidusskolas 9.klases skolnieks Markuss Dzintars.

Jaunizveidotais laukums „Vārti uz Latviju” ir Priekules novada veltījums Latvijas simtgadei. Plānots, ka šī teritorija tiks papildināta ar tūristiem noderīgu informāciju.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

0 komentāri
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālo mediju profiliem
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti