Developer mode enabled

Gobzems: Zolitūdē sagruvušās «Maximas» darbiniekiem bija formāls priekšstats par darba drošību

 Aizvien pārliecinošāks ir secinājums, ka Zolitūdes traģēdijā sagruvušā veikala "Maxima" darbiniekiem bija formāls priekšstats par darba drošības jautājumiem un signalizācijas iedarbošanās nozīmi.

To Latvijas Radio ceturtdien, 19.maijā, kad rit kārtējā Zolitūdes traģēdijas krimināllieta, sacīja cietušo advokāts Aldis Gobzems.

Ceturtdien notiek cietušo uzklausīšana.

""Maximas" darbiniece, kas liecināja šodien, uz jautājumu, vai zināja par kādām briesmām brīdināja signalizācija, atbildēja, ka nē. Tas tikai vēlreiz apstiprina jau iepriekš faktiski pierādīto, ka neviens no "Maximas" darbiniekiem nebija instruēts par signalizācijas iedarbošanos vai par to, ko tā brīdina un kā būtu jārīkojas. Paraksti drošības žurnālos, pat ja tādi ir bijuši, ir izdarīti tikai formāli," stāsta Gobzems.

"Protams, neviens arī nav redzējis "Maximas" darba drošības speciālisti Innu Šuvajevu, kas sēž uz apsūdzēto sola. Tas ir pietiekami būtisks pierādījums. Pārējā sadaļā vairāk tiek stāstīts par traumām, kas ir gan smagākas, gan vieglākas. (..) Būtisku pavērsienu [šodien] nav. Process ir tehniski jānovada līdz galam," saka advokāts.

Gobzems Latvijas Radio pastāstīja, ka, uzklausot pierādījumus, varēja spriest, ka “Maximas” darbinieki nebija informēti par darba drošības apsvērumiem, par rīcību, ja būvniecības laikā rodas problēmas vai ir kāds neparedzēts gadījums, un liecības to apstiprina.

Viņš arī sacīja, ka iezīmējas viena būtiska lieta - “Maximas” pārstāvju uzdotie jautājumi par to, vai cilvēki pirms traģēdijas pamanījuši veikalā dūmus vai uguni, liecina, ka tiek gatavota pozīcija, ka veikalā nebija ugunsgrēka un tāpēc neviens nebija jāevakuē.

Taču liecībās arī izskanēja, ka veikalā nedarbojās visas drošības sistēmas, ja skanētu balss paziņojums par evakuāciju, vismaz daļa cilvēku atstātu ēku, un, iespējams, sekas būtu citas, pauda advokāts. 

Jau ziņots, ka krimināllietā, kura sākta par 54 cilvēku bojāeju un vēl vairāku desmitu cilvēku ievainošanu, iebrūkot lielveikala "Maxima" jumtam 2013.gada 21.novembrī, arī uzņēmums "Maxima Latvija" atzīts par vienu no cietušajiem. Veikala ēkas sabrukšanas brīdī tika iznīcinātas preces, mēbeles un iekārtas, zudusi arī nauda, un kopumā aprēķinātie zaudējumi ir teju 1,7 miljoni eiro.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
0 komentāri
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālo mediju profiliem
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti