Developer mode enabled

Edgara Tests

Ludzas pilsētas ģimnāzijā modernizēti mācību kabineti – ierastā krīta tāfele apvienota ar interaktīvo ekrānu, un skolotāji mācību stundās izmanto skaņas pastiprināšanas sistēmu. Mainīts arī skolas iekšējais vizuālais tēls, dažu klašu telpas pilnībā pārbūvētas. Līdz gada beigām iecerēts pabeigt remontdarbus arī dienesta viesnīcā.

  • Nav adoptēti uz ārzemēm
  • Adoptēti uz ārzemēm
  • Nav informācijas
+ -

Ludzas pilsētas ģimnāzijas 11.klase prezentē mājas darbus ģeogrāfijā. Mācību stunda notiek vienā no 28 kabinetiem, kas aprīkoti ar jaunākajām tehnoloģijām. Pēc pārbūves un modernizācijas skola ekspluatācijā nodota vien pirms nedēļas, taču jau tagad būtiski jūtami uzlabojumi kompetenču pieejas aprobācijā un skolēnu ieinteresētībā apgūt mācību vielu.

“Prezentācijas rādījām, skolotāji rāda mācību materiālus visādus. Mēs vēl ne visai iedziļinājāmies tajā tehnoloģijās, vēl ne visi protam ar tām darboties. Bet es domāju, ka rezultāts būs ļoti labs,” saka Ludzas pilsētas ģimnāzijas 11.klases skolniece Ērika Kuzmina

“Skolēns mācās tās profesijas, kuras vēl pašreiz nav. Un ļoti daudzas būs saistītas ar tehnoloģijām. Arī zināšanu noturīgums un kompetenču pieeja viņiem būs augstākā līmenī,” saka Ludzas pilsētas ģimnāzijas direktore Dzidra Dukšta.

Blakus ģimnāzijai atrodas Ludzas 2. vidusskolas internāts, kur šobrīd tajā pašā projektā pārbūve vēl rit pilnā sparā. Bet ģimnāzijā daļā telpu pārbūvētas, ierīkots lokālais datortīkls un dabas zinātņu kabinetos divu veidu tāfeles apvienotas ar interaktīvu ekrānu. Katrai mācību telpai izstrādās individuāls plāns, iegādātas datu kameras un vairāk nekā 90 datori.

“Uzstādītas arī skaņas pastiprināšanas iekārtas: kad skolotājs pasniedzot stundu, viņš pielieto ērto mikrofoniņu. Skaņa vienmērīgi izplatās pa mācību telpu,” zina stāstīt Ludzas novada pašvaldības projektu vadītāja Ilona Mekša.

“Inspektori, kas pieņēma darbu, teica, ka tas ir trešais labākais objekts, ko viņi savā mūžā ir pieņēmuši,” norāda ģimnāzijas direktore.

Šobrīd ģimnāzijā gaida atlikušo mēbeļu iegādi, lai pilnībā labiekārtotu mājturības kabinetus un gaiteņus. Projekta realizācijai virzīta tieši ģimnāzija, jo tā ir novadā lielākā skola, kur mācās vairāk nekā 530 skolēni. “Atbilst arī skolēnu skaits vidusskolas posmā. Tāpēc arī tika izvēlētas tās skolas, kurām ir perspektīva nākotnē,” saka Ludzas novada domes priekšsēdētājs Edgars Mekšs (Zaļo un Zemnieku savienība).

Dokumenti

Sacensību rezultāti

Lejuplādēt

164.91 KB

BURTU GRĀMATA

Lejuplādēt

104.52 KB

Abu ēku remontā ieguldīti vairāk nekā 2,4 miljoni eiro, kas lielākoties ir Eiropas Reģionālās attīstības fonda līdzekļi. Ludzas pilsētas ģimnāzija ir viena no pirmajām skolām reģionā, kur īstenots šāda veida projekts, bet paredzēts, ka nākamgad tai piebiedrosies arī citas Latgales ģimnāzijas.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

0 komentāri
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālo mediju profiliem
Latvijā
Ziņas