Developer mode enabled

Vācijas ziemeļu daļā spēkā augstākā līmeņa brīdinājums par postošu negaisu

Vācijai, kur gaisa temperatūra sestdien sasniedza +39 grādus un līdzīgs karstums gaidāms arī svētdien, no rietumiem tuvojas aukstā atmosfēras fronte, kas izraisīs bīstamus negaisa mākoņus, prognozē Eiropas Eksperimentālais vētru prognozēšanas centrs (ESTOFEX).

Vācijas ziemeļu daļā, galvenokārt ziemeļrietumos, izsludināts trešās jeb augstākās pakāpes brīdinājums par pērkona negaisu. Šāda līmeņa brīdinājums Eiropā šogad ir spēkā pirmo reizi.

Apkārtējos reģionos - lielā daļā Vācijas, arī Nīderlandē, Beļģijā, Luksemburgā un Francijas ziemeļaustrumos - ir spēkā otrās pakāpes brīdinājums par pērkona negaisu, kas var atnest vētru un virpuļviesuļus, milzu krusu un plūdus.

Sagaidāms, ka spēcīgākie negaisa mākoņi veidosies vēlā pēcpusdienā Francijas ziemeļaustrumos un Beniluksa valstīs, tālāk tie virzīsies pāri Vācijas ziemeļu daļai, kur tie var sasniegt lielāko spēku - iespējams orkāns.

Vācijas nacionālais meteoroloģijas dienests valsts ziemeļrietumu daļā izsludinājis oranžo brīdinājumu, kas vēlāk - ja piepildīsies prognozes par spēcīga negaisa tuvošanos - var tikt paaugstināts līdz sarkanajai trauksmei.

Naktī uz pirmdienu un pirmdien fronte sasniegs Skandināviju, Poliju un Baltijas valstis, kur vētru risks būs krietni mazāks.

Svētdien vairāk nekā 20 Eiropas valstīs sinoptiķi brīdina par lielu karstumu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu kļūdaino tekstu redaktoram!

Saistītie raksti
0 komentāri
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālo mediju profiliem
Ārzemēs
Ziņas