Developer mode enabled

Spānijā un Anglijā piedzīvoti liela mēroga kiberuzbrukumi

Anglijas Nacionālais veselības dienests piektdien, 12. maijā, piedzīvojis informācijas sistēmu traucējumus, ko izraisījis liela mēroga kiberuzbrukums. Par kiberuzbrukumiem telekomunikāciju kompānijām šovakar ziņo arī Spānijas valdība.

Anglijā uzbrukumā skarts Nacionālais veselības dienests, un tas traucējis datoru un tālruņu sistēmu darbību slimnīcās Londonā un citviet valstī. Datoros parādījies paziņojums ar prasību izmaksāt 300 miljonus dolāru, lai varētu piekļūt bloķētajiem failiem.

Līdzīgu prasību saņēmušas arī Spānijas telekompānijas, kas cietušas uzbrukumā.

Šāda veida izspiedējvīruss tiek arvien biežāk izmantots kiberuzbrukumos visur pasaulē. Pērn eksperti šādu vīrusu atzinuši par visvairāk peļņu nesošo kiberuzbrukumu.

ASV Federālais izmeklēšanas birojs aicinājis kompānijas nemaksāt izpirkuma maksu, jo tas motivē hakerus turpināt veikt noziegumus. Tomēr šifrētos failus ir gandrīz neiespējami uzlauzt, tāpēc tas ir ļoti efektīvs kriminālais bizness.

Izspiedējvīrusa uzbrukumi izraisa dīkstāvi, datu zudumu un iespējamu intelektuālā īpašuma zādzību. Vīruss bloķē lietotāju pieeju savām ierīcēm vai failiem, līdz tiek samaksāta izpirkuma maksa.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

0 komentāri
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālo mediju profiliem
Ārzemēs
Ziņas
Jaunākie
Interesanti