Developer mode enabled

Pusdiena

Saeimas komisijas iepazīstinās ar progresu dzelzceļa elektrifikācijas projekta iedzīvināša

Pusdiena

Augļkopji: Sals lielus postījumus lauksaimniecībā nenodarīs

Pirms vēlēšanām Lielbritānijā «Facebook» sāk cīņu ar viltus ziņām

Pirms vēlēšanām Lielbritānijā «Facebook» sāk cīņu ar viltus ziņām

“Facebook” šonedēļ Lielbritānijas presē ir izplatījis paziņojumu ar pamācību kā atpazīt viltotās ziņas. Šis sociālais medijs ir satraukts, ka pirms jūnijā gaidāmajām ārkārtas parlamenta vēlēšanām Apvienotajā Karalistē, “Facebook” var pārpludināt maldīga informācija no nepārbaudītiem avotiem.

Diskusijas pirms 8. jūnijā gaidāmajām ārkārtas parlamenta vēlēšanām Lielbritānijā kļūst arvien karstākas. Turklāt nesen oficiāli uzsāktais izstāšanās process no ES aizņem tajās centrālo vietu.

Šajā laikā viens no pasaules lielākajiem sociālajiem medijem “Facebook” ir izplatījis vairākos britu laikrakstos apmaksātu pamācību, kā var atpazīt viltus ziņas. Pirms dalīties ar kādu, ziņu lietotājiem tiek ieteikts izlasīt ne tikai virsrakstu, bet arī paskatīties, kas ir informācijas autors un no kurienes nāk fotogrāfija. Bieži vien aiz kliedzošiem virsrakstiem un skaļiem apgalvojumiem nav nekādu faktu.

“Facebook” apgalvo, ka jau ir izdzēsis desmitiem tūkstošu viltus lietotāju profilu un nopietni noskaņots cīnīties pret dezinformācijas izplatīšanu.

Tiesa, daudzi ne tikai Lielbritānijā, bet arī citviet Eiropā un ASV mudina šo informācijas tehnoloģiju gigantu darīt krietni vairāk.

Britu raidsabiedrība BBC vēsta, ka tieši viltus ziņas, ko lietotāji izplatīja “Facebook” un citos sociālajos tīklos, kļuva par izšķirošo faktoru, kas aizvadītajā vasarā pārliecināja iedzīvotāju vairākumu nobalsot par izstāšanos no ES. Vēlāk tas pats notika arī ASV, kad par prezidentu tika ievēlēts Donalds Tramps. Kā zināms, viņš joprojām asi kritizē tradicionālos plašsaziņas līdzekļus un aktīvi izmanto tviteri, lai sabiedrībai pasniegtu savu notikumu versiju, lai cik tālu no realitātes tā būtu.

Līdztekus izdomājumiem pastāv arī pārspīlējumi.

Šajās dienās viena no aktīvākajām britu organizācijām, kas pērn iestājās par ES pamešanu – leave.eu -, salīdzināja Emanuela Makrona ievēlēšanu Francijas prezidenta amatā ar Francijas padošanos Vācijai Otrā pasaules kara laikā. Tikai šoreiz vāciešiem tika ietaupīta degviela un lodes, raksta šī organizācija. Turpretī Lielbritānija turpināšot cīņu vienatnē.

Tāpat leave.eu ir publicējusi fotogrāfiju, kurā ir redzams Francijas karoga krāsās izgaismots Eifeļa tornis. Paraksts pie šī attēla vēsta, ka Francija tagad ir mirusi.

Radikālie viedokļi jau ilgstoši dominē arī Lielbritānijas dzeltenajā presē, kas lielākoties aizstāv tā dēvēto “smago “Brexit”” jeb gandrīz visu saišu saraušanu ar ES. Par vienīgo pareizo ceļu to dēvē arī pašreiz valdošā Konservatīvā partija. Tādēļ britu domnīcas Eiropas Reformu centrs pētniecības direktors Džons Springfords brīdina, ka gaidāmā šīs partijas un premjeres Terēzas Mejas uzvara parlamenta vēlēšanās liks valdošajiem vēl mazāk ieklausīties pretējās puses argumentos. Tas var radīt kļūdas izstāšanās sarunās un, iespējams, pat novest tās strupceļā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

0 komentāri
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālo mediju profiliem
Ārzemēs
Ziņas