Developer mode enabled

Miljonu izkrāpšanā vainotās Daugavpils «mazkapitāla» SIA īpašnieks savu vainu noliedz

Starptautiskais tehnoloģijas uzņēmums “Quanta Computer Inc.” (Taivāna) apstiprināja, ka Daugavpilī reģistrētā mazkapitāla SIA izmantoja uzņēmuma vārdu, lai no tā klientiem izkrāptu vairāk nekā 100 miljonus dolāru, un, lai gan Taivānā bāzētā kompānija nav cietusi, bet incidents ir nepatīkams. Tikmēr Daugavpils uzņēmuma īpašnieks, Lietuvas pilsonis Ēvalds Rimašausks vainu noliedz.  

Taivānas “Quanta” pārstāve Kerola Hu aģentūrai “Reuters” atzina, ka uzņēmuma vārds izmantots šajā lietā, bet kompānijai tas nerādīja zaudējumus.

Šajā lietā 48 gadus vecs Lietuvas pilsonis Ēvalds Rimašausks tiek vainots 100 miljonu ASV dolāru izkrāpšanā no divām ASV augsto tehnoloģiju kompānijām. Miljoni izkrāpti ar tā sauktās "fišinga" shēmas palīdzību un līdzekļi plūduši uz kontiem Latvijā un Kiprā. Šie konti pieder tā sauktajai mazkapitāla sabiedrībai ar ierobežotu atbildību. Pēc ASV lūguma Rimašausku Lietuvas tiesībsargājošās iestādes arestējušas.

ASV tiesībsargājošās iestādes Rimašauskam izvirzītajā apsūdzībā norāda, ka Rimašausks Latvijā reģistrējis kompāniju, kam bija tāds pats nosaukums kā Āzijā pazīstamam elektronisko preču ražotājam, un šajā Latvijā reģistrētās kompānijas vārdā atvēris banku kontus Latvijā un Kiprā.

Rimašausks Latvijā kontrolējis vienu kompāniju — SIA "Quanta Computer Inc", kas reģistrēta dzīvoklī Daugavpilī.

Īstā "Quanta Computer Inc" bāzējas Taivānā, un šī kompānija saskaņā ar tās mājaslapā pieejamo informāciju ir pasaulē lielākais tehnoloģiju uzņēmums, kas ražo detaļas klēpju datoriem.

Par "fišinga" upuriem kļuvušas lielas ASV korporācijas, kuras ASV federālie orgāni raksturojuši kā "transnacionāla tehnoloģiju kompānija un sociālo tīklu kompānija". Abām šīm kompānijām bijuši vērienīgi un regulāri darījumi ar īsto — Taivānas "Quanta Computer Inc", no kā iepirkti gan pakalpojumi, gan preces.

Saskaņā ar FIB paziņojumu, Rimašausks abām amerikāņu kompānijām nosūtījis e-pasta vēstules, kurās norādījis, ka ir Taivānā bāzētās kompānijas "Quanta Computer Inc" darbinieks vai aģents.

Šajās vēstulēs, kas sūtītas no viltotām, taču ticamām adresēm, tika dotas instrukcijas par īstās "Quanta Computer Inc" piegādēm veikt apmaksu uz Latvijā reģistrētās SIA "Quanta Computer Inc" kontiem Latvijas un Kipras bankās. Instrukcijas tika pildītas, teikts FIB paziņojumā, un līdzekļi plūda uz Rimašauska kontiem.

Rimašausks caur savu advokātu aģentūrai  “Reuters” apstiprināja, ka viņam  piederēja  Latvijas uzņēmums “Quanta” laika posmā no 2013. līdz 2016.gadam un viņš pircis šo firmu, jo vēlējās attīstīt biznesu.

Rimašausks noraida viņam izvirzītās apsūdzības. Rimašausks pēc advokāta vārdiem ir inženieris – būvnieks un līdz arestam strādāja būvniecības biznesā Lietuvā.  

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu kļūdaino tekstu redaktoram!

0 komentāri
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālo mediju profiliem
Ārzemēs
Ziņas