Developer mode enabled

Eiropas mediji: Merkele neapmierināta ar Junkera rīcību «Brexit» jautājumā

Eiropas mediji ziņo par Vācijas kancleres Angelas Merkeles neapmierinātību ar Eiropas Komisijas (EK) priekšsēdētāju Žanu Klodu Junkeru. Viņam tiek pārmesti izteikumi, kas adresēti Lielbritānijas premjerei Terēzai Mejai. Rezultātā jau iepriekš prognozēti grūtās sarunas ar Lielbritāniju par turpmākiem sadarbības noteikumiem kļūst vēl grūtākas.

Mediju rīcībā nav tiešu izteikumu, kuros šobrīd ietekmīgākās Eiropas valsts Vācijas kanclere paustu dusmas vai jelkādu neapmierinātību ar ietekmīgāko no Eiropas tā dēvētajiem pieciem prezidentiem – Žanu Klodu Junkeru.

Brisele vainojama pie ziņu noplūdes par tikšanos ar Terēzu Meju.

Ja cerība bija nolikt Londonu pie vietas, tad tas nav izdevies, secina apskatnieki.

Tādēļ autoritatīvi starptautiskie mediji nešaubās, ka Merkele tiešām varētu būt neapmierināta ar Junkeru. Nedz arī par to, ka viņa vēlas konstruktīvu dialogu ar Lielbritāniju. Briseles ierēdņu izklupiens melnās diplomātijas virzienā tam nepalīdz.

„Mēs vēlamies, lai sarunas ar Lielbritāniju būtu atklātas un Eiropas interesēs. Mēs vēlamies tās veikt konstruktīvi, jo uzskatām Lielbritāniju par labu partneri un vēlamies, lai arī nākotnē tā tāda būtu,” sacīja Merkele.

Šīm ziņām ir vēl kāds nepārprotams nolūks – kaut nedaudz apslāpēt to neapmierinātības ugunskuru, kas izcēlās Londonā, kad noplūda ziņas par izteikumiem, kādi atskanējuši pēc britu premjeres tikšanās ar Žanu Klodu Junkeru.

Dauningstrīta reaģēja ar iznīcinošu paziņojumu. Līdz šim tas tikai veicinājis Terēzas Mejas popularitāti pirms ārkārtas parlamenta vēlēšanām Lielbritānijā, kas notiks tieši pēc mēneša.

“Mēs turpinām uzskatīt, ka nekāda vienošanās ar Eiropas Savienību (ES) ir labāka nekā slikta vienošanās. Tomēr mēs vēlamies vienoties. Mēs vēlamies, lai ES ir sekmīga, un vēlamies dziļas un īpašas partnerattiecības ar to. Tomēr pēdējo dažu dienu notikumi parādījuši, ka, lai kādas ir mūsu vēlmes un lai cik racionāla ir citu Eiropas līderu nostāja, Briselē ir tādi, kas nevēlas, lai šīs sarunas sekmējas,” sacīja Meja.

Viņas dusmas izrādījās labākā priekšvēlēšanu kampaņa, kādu viņa varēja vēlēties. Bet kontinentālā Eiropa riskē, ka pēc visa, kas šādā toņkārtā sarunāts, ar vairākuma mandātu Meja būs grūts sarunu biedrs. Viņas pārstāvētie toriji ir guvuši absolūti pārliecinošu uzvaru nupat notikušajās pašvaldību vēlēšanās.

Britu premjere komentāros presei gan uzsvērusi, ka nebūt neuzskata to par drošu garantiju uzvarai parlamenta vēlēšanās 8.jūnijā. Tomēr arī sabiedrības viedokļu aptaujas liecina, ka viņas popularitāte nupat kļuvusi tik liela, ka var nodrošināt līdzvērtīgus panākumus tiem, kādus pirms vairāk nekā 30 gadiem guva par dzelzs lēdiju dēvētā Mārgreta Tečere.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

0 komentāri
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālo mediju profiliem
Ārzemēs
Ziņas