Developer mode enabled

Beļģijā uzņēmums darba caurlaides vietā implantē čipu

Mūsu valstī šobrīd ir aktuāla suņu čipošana. Nākamie rindā varētu būt kaķi. Tikmēr Beļģijā jau pienākusi cilvēku kārta. Implantēts čips aizstāj elektronisko caurlaidi.

Beļģijas flāmu daļas uzņēmums "New Fusion" piedāvā savu risinājumu elektronisko caurlaižu problēmai.

Caurlaides mēdz nefunkcionēt, piemēram, klimatisko apstākļu dēļ. Tā vietā cilvēki paši var kļūt par caurlaides nēsātājiem, izmantojot rokā iešūtu mikroshēmu jeb čipu.

"Šīs ir mūsu mikroshēmas. Tās var iešūt plaukstā. Tās ir ļoti mazas, ne lielākas par rīsa graudu," rāda implantu ražotājs Vinsents Nīls.

Jauno produktu, protam,s vispirms piedāvā testēt "New Fusion" darbiniekiem, taču viennozīmīgu atbalstu tas nebauda.

"Es nezinu, kas notiks, un - ja nu tas eksplodē? Es nezinu. Un ja nu tas  tas sabojājas? Nē, es to nevēlos," teica Sila Kolsone, kompānijas darbiniece.

Protams, implantu izvēle ir brīvprātīga un un citi labprāt ar to eksperimentē

"Es esmu  tehnoloģiju fans. Tāpēc nevaru vien sagaidīt, lai to implantē. Gribētu arī, lai tas atver mājas durvis," teica cits darbinieks Mario Vanlojs.

Mikroshēmu izstrādātāji norāda, ka tās ir izgatavotas no neitrāla materiāla, tāpēc tas nerada iekaisuma risku un nekairina rokas nervus.

Pagaidām tā spēj tikai atvērt durvis, taču perspektīvā implanta funkcijas varētu paplašināt, tas pat varētu kalpot par kredītkarti un lojalitātes programmu uzturētāju, kā arī par personu apliecinošu dokumentu. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu kļūdaino tekstu redaktoram!

0 komentāri
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālo mediju profiliem
Ārzemēs
Ziņas