Developer mode enabled

Prūsis: No sportiskā viedokļa Kēnigszē trase Latvijas bobslejistiem ir visneizdevīgākā

Ja vērtē tikai sportiskos aspektus, Latvijas bobslejistiem visnepiemērotākā trase pasaules čempionātam ir Kēnigszē, Latvijas Radio pastāstīja trešo reizi Gada balvu sportā kā labākais treneris saņēmušais Sandis Prūsis. Uz Kēnigszē trasi pasaules čempionātu pārcēla pēc Krievijas dopinga skandāla un rīkotāju goda atņemšanas Sočiem.

Latvijas izlases treneris Prūsis priecātos par pasaules čempionāta rīkošanu jebkurā citā trasē, arī Vācijas trasē, bet ne Kēnigszē. "Bet kā ir, tā ir, kur ir [sacensības], tur jācīnās, neko nevar darīt," teica treneris.

Prūsis ir skeptiski noskaņots par iespēju ar boikotiem un sacensību pārcelšanu cīnīties pret dopingu. Viņš aicina uz striktu rīcību, lai vainīgie saņemtu sodu.

"Ja šādi boikotējot vai pārceļot [sacensības] varētu iznīcināt dopingu vai kādas negodīgas darbības, es būtu tikai par ar abām rokām un kājām. Es tomēr būtu rīkojies savādāk," uzsvēra Latvijas bobsleja izlases vadītājs.

Ja ir pierādījumi par sportistu vainu, viņi nedrīkst piedalīties sacensībās un konkurēt ar tiem, pār kuriem nav pat nekādas aizdomu ēnas, savu nostāju atklāja Prūsis. 

Jau vēstīts, ka Starptautiskā bobsleja un skeletona federācija (IBSF) šonedēļ informēja par 2017.gada februārī Sočos paredzētā pasaules čempionāta pārcelšanu uz Kēnigszē. Lai gan daudzu valstu sportistu, tostarp Latvijas skeletonistu, lielākie iebildumi bija pret sacensību rīkošanu Krievijā, ko vaino valsts atbalstītas dopinga sistēmas uzturēšanā, IBSF atteikums Sočiem bija ieturēts neitrālākā formā, norādot uz pretrunīgo gaisotni, kas novērstu galveno uzmanību no sportiskiem notikumiem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

0 komentāri
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālo mediju profiliem
Bobslejs
Sports