Developer mode enabled

Nedēļas nagla sportā: Ātrāk, augstāk, taisnīgāk

Neapšaubāma nedēļas nagla ir Latvijas Gada balvas sportā pasākums, kas ceturtdien notika kinoteātrī "Splendid Palace". Ātrāk, augstāk, taisnīgāk - tāds bija režisora Viestura Meikšāna izvēlētais ceremonijas "Rio ir sirdī" moto.

Sirdslietas ir nākušas modē - pirms nedēļas tajā pašā kinoteātrī futbolisti savam laureātu pasākumam bija izvēlējušies tikpat aizkustinošu devīzi "Futbols ir sirdī".

Ja par olimpisko devīzi "Ātrāk, augstāk, spēcīgāk", - cerams, tās autors franču garīdznieks Didons tai saulē esot neļaunosies, ka vārda "spēcīgāk" vietā ieticis "taisnīgāk". Iespējams, tas vairāk atbilst mūsdienu aktualitātēm, kad sportistus īpaši aicina būt morālo un ētisko vērtību vēstnešiem.

Balvu pasniegšanas pasākumam bija iespēja sekot televīzijā, tādēļ atgādināšu vien divas nominācijas. Prestižo balvu par mūža ieguldījumu sportā pasniedza vienam no modernās pieccīņas aizsācējiem Latvijā Aināram Eglonam Lejam. Lūgts atsaukt atmiņā kādu spilgtu epizodi no savām sporta gaitām, Leja sacīja, ka viss piedzīvotais bijis skaists, bet nu jau viņa domas aizņem nākotnes plāni. 

Olimpiskais gads tuvojas finišam, dāvājis daudz prieka brīžu, taču nesis arī neveiksmes un smagus zaudējumus. Pāris nedēļas pēc atgriešanās no Rio olimpiskajām spēlēm mūžībā aizgāja viens no izcilākajiem Latvijas sporta žurnālistiem Arturs Vaiders. Godinot viņa piemiņu, ir izveidots fonds un nodibināta balva gada sporta žurnālistam.

Šogad gada balvu sporta žurnālistikā pēc žūrijas vienprātīga atzinuma ieguva Latvijas Televīzijas žurnālists Dāvids Ernštreits. Ar žurnālistiku viņš sastapās jau ģimenē - Dāvida tēvs Gunārs Ernštreits savulaik bija iecienīts sporta žurnālists. Ar neatlaidību un nopietno attieksmi pret darbu Dāvids kļuvis par vienu no profesionālākajiem LTV žurnālistiem, šovasar piedaloties jau savās astotajās olimpiskajās spēlēs.

Vislabākie novēlējumi visiem laureātiem - gan esošajiem, gan nākamajiem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

0 komentāri
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālo mediju profiliem
Balvas
Sports