Developer mode enabled

Sporta studija

«Sporta studija»: viesos Latvijas labākā daiļslidotāja Angelika Kučvaļska

Sporta studija

Toms Alsbergs «»Mini Drome«» čempions

Airēšanas trenažieru sacensībās tiek labots pasaules rekords

Latvijā uzstāda pasaules rekordu airēšanas trenažieru sacensībās

Vai viegli ir airēt pusmaratona distanci uz airēšanas trenažiera? Izrādās, ka nē, vismaz tā atzīst Riodežaneiro olimpisko spēļu bronzas medaļas ieguvēja Milda Valčūkaite no Lietuvas. Tomēr Latvijā ir notikušas šādas sacensības, labojot pasaules rekordu.

“Šogad jau trešo gadu es rīkoju šo pasākumu,” par sacensībām LTV raidījumā “Sporta studija” pastāstīja to organizators Ivo Erdmanis. Viņš priecājās, ka ir izdevies piesaistīt arī tik nopietnus spēkus kā Valčūkaite un olimpiskā sudraba ieguvēju Sauļu Riteru.

Pusmaratona distancē labākais bija tieši Riters, 21 kilometru distanci veicot vienā stundā  desmit minūtēs un 14,4 sekundēs. Otrās vietas ieguvējs Dairis Adamaitis pusmaratonu noairēja vienā stundā 12 minūtēs un 10,3 sekundēs, bet trešās vietas ieguvējs Jānis Alksnis – vienā stundā 15 minūtēs un 48,8 sekundēs.

“Mūsu sacensībās nav tik garas distances, kā šeit, bet ir patīkami salīdzināt savu spēku un uzstādīt jaunus mērķus,” “Sporta studijai” atklāja Riters.

Dāmu konkurencē pusmaratonā vislabāk veicās Elzai Gulbei (stunda 23 minūtes un 44,3 sekundes), otrajā vietā ierindojās Lana Bračka (stunda 25 minūtes), bet trešajā vietā olimpiete Valčūkaite (stunda 26 minūtes un 15,2 sekundes).

“Manuprāt, jebkuras sacensības ir ļoti grūtas, ja vien vēlies parādīt labāko sniegumu. Jā, bet 21 kilometrs – tas man bija ļoti grūti, jo es parasti airēju divu kilometru distanci,” atzina olimpiete no Lietuvas.

Šajās sacensībās piedalījās arī Latvijas Ministru prezidents Māris Kučinskis, tiesa gan, 1000 metru distancē. Šo distanci viņš veica četrās minūtēs un 15,4 sekundēs.

“Es ceturto reizi to darīju,” atzinās premjers, norādot, ka zāli sācis apmeklēt vien pirms mēneša.

“Es nevaru strādāt 12 stundas un lasīt tikai riebīgus komentārus,” savu aizraušanos ar sportu komentēja Kučinskis.

Savus spēkus airēšanā uz trenažiera izmēģināja arī Eiropas čempione vieglatlētikā Ineta Radēviča, kura 1000 metrus veica četrās minūtēs un 28 sekundēs. Gluži aizelsusies no slodzes, viņa pauda: “Kārtējo reizi es pārliecinājos, ka vieglatlētika neļauj man atnākt un viegli konkurēt ar citu sporta veidu pārstāvjiem.”

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

0 komentāri
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālo mediju profiliem
Airēšana
Sports