Developer mode enabled

Taifūnā «Rammasun» Filipīnās un Ķīnā 112 bojāgājušie

Taifūnā "Rammasun" Filipīnās un Ķīnā gājuši bojā 112 cilvēki - Filipīnās upuru skaits pieaudzis līdz 94 cilvēkiem un seši cilvēki pazuduši bez vēsts, bet Ķīnā zaudējuši dzīvību 18 cilvēki, svētdien paziņoja amatpersonas.

Mēģinot novērst cilvēku bojāeju, Filipīnu valdība bija evakuējusi apmēram 400 000 cilvēku no taifūna maršruta un brīdinājusi palikušos neiziet no mājām. Daudzi no upuriem tomēr gāja bojā ārpus savām mājām, un viņus nogalināja krītoši koki, grūstošas ēkas un vēja nestas atlūzas.

Vairāk nekā 400 tūkstošiem mājsaimniecību Filipīnu galvaspilsētā Manilā un tās apkārtnē vēl joprojām nav atjaunota elektroapgāde. Taifūns ieradās Filipīnās  no Klusā okeāna otrdienas vakarā un plosījās šajā valstī arī trešdien. Vētra pārtrauca elektroapgādi gandrīz visā Manilā, kur dzīvo vairāk nekā 12 miljoni cilvēku, un apkārtējās pilsētās. 

Piektdien taifūns sasniedza Ķīnas dienvidus, kur Hainaņas un Guansji provincēs gājuši bojā 18 cilvēki.

"Rammasun", kura nosaukums taizemiešu valodā nozīmē "Pērkona dievs" , ir pirmais taifūns, kura centrs sasniedzis sauszemi   Filipīnās , kopš jūnijā sākās šīgada lietus sezona. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
0 komentāri
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālo mediju profiliem
Pasaulē
Laika ziņas