Developer mode enabled

ASV plosās viesuļvētra un smilšu vētra

Viesuļvētra “Artūrs” sasniegusi ASV piekrasti, nodarot postījumus Ziemeļkarolīnas štatā. Pavalsts iedzīvotājiem vētras plosīšanās laiks uz sauszemes nebija ilgs, un rītausmā skarbie vēji pavērsās okeāna virzienā. Tikmēr Arizonas štatu skārusi cita dabas stihija – pamatīga smilšu vētra.

Tuvojoties ASV krastam, viesuļvētras “Arturs” spēks jau bija sasniedzis otro kategoriju un Ziemeļkarolīnas štata piekrasti šaustīja ar stiprām lietavām un vēju. Vairākos apgabalos tika izsludināts ārkārtas stāvoklis un sākta iedzīvotāju evakuācija. Viesuļvētras aktīvākajā fāzē naktī reģionā bez elektrības palika vairāk nekā 20 000 iedzīvotāju. Pēc tam viesuļvētra novirzījās no sauszemes, turpinot ceļu uz ziemeļiem.

Ziemeļkarolīnas štatā glābšanas dienestu patruļas novērtē postījumu apmērus. Skartas arī vairākas salas piekrastes tuvumā. Viesuļvētra izbojājusi daudzu iedzīvotāju plānus piektdien svinēt ASV Neatkarības dienu.  Vēji un lietavas apgrūtināja satiksmi, un vairākas pilsētas nolēma pārcelt tradicionālo 4. jūlija uguņošanu uz vasaras beigām. Pašlaik viesuļvētras spēks ir samazinājies un, visticamāk, citās Amerikas austrumu krasta pavalstīs “Arturs” būtiskus postījumus nespēs nodarīt.

Tikmēr Fīniksu Arizonas štatā skāris cits dabas untums – pamatīga smilšu vētra. Arī šajā gadījumā vēji bija pietiekami spēcīgi, lai bez elektrības atstātu vairākus tūkstošus mājsaimniecību un ievērojami apgrūtinātu satiksmi. Nepilnu stundu pilnībā tika paralizēts lidostu darbs stihijas skartajā zonā, un vairāk nekā divdesmit lidmašīnas tika novirzītas uz citām lidostām. Arizonas štatā šī bija pirmā šīs sezonas smilšu vētra, taču, visticamāk, ne pēdējā.

Šādas vētras ASV Rietumkrastā esošajā Arizonā, kas atrodas starp Kalifornijas un Ņūmeksikas pavalsti, tuksnešainā klimata dēļ ir ierasta sezonāla parādība. Turklāt meteorologi secinājuši, ka ASV rietumos šīs vētras pēdējos gados kļuvušas biežākas un intensīvākas.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
0 komentāri
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālo mediju profiliem
Pasaulē
Laika ziņas