Developer mode enabled

Latvijas filmu maratonā pirmizrādi piedzīvos Tontegodes «Knutifikācija»

Valsts svētkos, 4. maijā, Nacionālā kino centra (NKC) Latvijas filmu maratona programmā kinoteātrī “Splendid Palace” plkst. 18 notiks režisora Ivara Tontegodes dokumentālās filmas “Knutifikācija” pirmizrāde. Filmas galvenais varonis ir ievērojamais dzejnieks, atdzejotājs un literatūrkritiķis Knuts Skujenieks. 

Jau šobrīd filma sākusi savu ceļu pie ārvalstu skatītājiem – aprīļa beigās "Knutifikācija" tiek demonstrēta prestižā dokumentālo filmu festivāla Visions du Réel kinotirgū Šveicē.

knutifiction teaser from Guna Stahovska on Vimeo.

 

Tūlīt pēc Latvijas pirmizrādes, kas notiks 4.maija Latvijas filmu maratona ietvaros, "Knutifikācija" tiks iekļauta kinoteātra "Splendid Palace" repertuārā, plašāka informācija par filmu un seansiem pieejama kinoteātra “Splendid Palace” mājaslapā, kā arī "Knutifikācijas" ''Facebook'' lapā.

Būdams jauns dzejnieks, Knuts Skujenieks tika nepamatoti apsūdzēts un notiesāts uz septiņiem gadiem Mordovijas lēģeros, kur turpināja rakstīt dzeju. Filma ir stāsts par mācīšanās un apzināšanās procesu, par to, kā sistēma mēģina pakļaut indivīda garu. Tomēr ne vienmēr cilvēka dabā ir samierināties. Knuts nav revolucionārs masām, viņš māca būt revolucionāram sevī. Mācība ir īsa: dzīve ir grūta un patiesība – dārga. Poēzija ir Knuta Skujenieka dzīvesveids, viņa dzīve – pierādījums iekšējas brīvības neatkarībai no ārējiem apstākļiem, arī šodien. Iespējams, līdz galam neatzīts un nenovērtēts, Knuts Skujenieks ir cilvēks, kuru raksturo bezkompromisa stāja un vīrišķība šī vārda viscēlākajā izpratnē, aicinot arī citus domāt patstāvīgi. Pagājušajā gadā viņš nosvinēja savu 80 gadu jubileju. Šogad ir pabeigta filma par viņu.

Filmas idejas autore ir Sanda Zālamane, filmu veidojis "Lielā Kristapa" balvas laureāts, režisors Ivars Tontegode – provokatīvās spēlfilmas "Sēņotāji" (2013) autors, Latvijas Mākslas akadēmijas un Latvijas Kultūras akadēmijas absolvents. Ekrānam režisors ietērpis Knuta Skujenieka skarbo dzīves poēziju krāšņā vizuālā un skaņu materiālā. Filmā ar īpašu performanci, kurā izmantota Knuta Skujenieka dzeja, piedalās elektroniskās mūzikas mākslinieks Oriole kopā ar hiphoperi Ansi, oriģinālmūziku sacerējušas un iespēlējušas arī muzikālās apvienības "The Pink Elephant" un "The Future Folk Orchestra", īpašu skaņas celiņu filmai veidojis Jevgēņijs Nacišs jeb Aon.

4.maijā plkst. 22 filmas pirmizrādes viesi un visi interesenti tiek aicināti atzīmēt filmas iznākšanu klubā ''OneOne”, kurā uzstāsies filmas tapšanā iesaistītie mūziķi, kā arī viesi - DJ Vital un instrumentālā postroka grupa no Liepājas "Illa". Notiks arī īpašs, muzikāls Knuta Skujenieka dzejas lasījums.

Filma tapusi studijā "Mojo Raiser Production" sadarbībā ar studiju "Full Glass Media Production", producente Guna Stahovska.

Pilnu Latvijas filmu maratona šīgada programmu Nacionālā kino centra pārstāvji sola publicēt jaunnedēļ.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

0 komentāri
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālo mediju profiliem
Kino, foto un TV
Kultūra
Jaunākie
Interesanti