Developer mode enabled

Aktrise un ceļojumi. Ekskluzīvi kadri no Artmanes ģimenes arhīva

21. augustā, dienā, kad leģendārajai aktrisei Vijai Artmanei apritētu 90 gadi, kinoteātrī “Splendid Palace” pirmizrādi piedzīvos režisores Agitas Cānes-Ķīles un scenārija autores Dairas Āboliņas kopdarbs, dokumentālā filma “Aktrise un laiks. Vija Artmane”.

Pauls Bankovskis

Dzimis Cēsīs, uzaudzis Līgatnē, skolā gājis Siguldā, tagad dzīvo Rīgā. Vairāku stāstu krājumu, romānu un filmu scenāriju autors, čakli raksta gan drukātajai, gan nedrukātajai presei. Interesējas par dzīvo un nedzīvo dabu. Jaunākais romāns "18", kas iznācis apgāda Dienas grāmata sērijā "Mēs. Latvija. XX gadsimts" ir veltīts Latvijas valsts nodibināšanai un valstiskuma idejas noslēpumainajai dabai. Šobrīd strādā pie stāstu krājuma lieliem bērniem, kas būs mēģinājums jauniem cilvēkiem no neparasta skatu punkta pastāstīt par pašiem traģiskākajiem mūsu 20.gadsimta vēstures notikumiem.

Filmā izmantoti arī unikāli kadri no aktrises ģimenes “mājas kino” arhīva, ko filmas veidotājiem uzticējuši Artmanes piederīgie.

Viena daļa no šiem iepriekš nekad vēl neredzētajiem kino materiāliem atspoguļo Vijas Artmanes ceļojumus ne tikai uz PSRS republikām, bet arī uz ārzemēm.

Aglonas bazilika.

Aktrise viesojusies daudzās pasaules valstīs gan kino darbinieku delegāciju sastāvā, gan kā Padomju Miera aizstāvēšanas komitejas locekle, gan citos statusos.

Piedāvājam ekskluzīvu ieskatu aktrises ceļojumos.

Дата Первый дом Второй дом Третий дом

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

0 komentāri
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālo mediju profiliem
Kino, foto un TV
Kultūra