Developer mode enabled

4. studija

4. studija

4. studija

4. studija

Vai iespējams aizliegt kaiju barošanu daudzstāvu namu pagalmos?

Zolitūdē kundze baro kaijas – iedzīvotāji sašutuši, bet kārtības sargi palīdzēt nevar

Astoņi no rīta Zolitūdē, Paula Lejiņa ielā kāda kundze kā pēc grafika baro kaijas, un vietējiem tas nepatīk. Bet pašvaldības policija saka, ka palīdzēt nevar, iedzīvotājiem ar kundzi jātiek galā pašiem. Tikmēr ornitologi neiesaka barot lielus putnus, vēstīja LTV raidījums "4.studija".

 “Katru rītu atnāk tantiņa un viņas baro. Un tik daudz atlido, viss tik skaļi, pēc tam nevar novietot auto, jo kaijas nobombardē visas mašīnas, bet tantiņa nereaģē,” stāstīja vietējais iedzīvotājs Aleksejs.

Un tik tiešām - kā pēc grafika kaijas jau pirms astoņiem no rīta sāk pulcēties baros, riņķot virs galvas un skaļi ķērkt, jo nāk ''māte barotāja'', pārliecinājās "4.studija". 

Raidījumam “4.studija” izdevās sastapt arī pašu tanti – barotāju. Viņa problēmu nesaredz, jo taču nebaro putnus agri no rīta vai naktī.  Kundze arī apgalvoja, ka policija viņai neko nesaka, atļauj barot.

Raidījums mēģināja noskaidrot, vai pašvaldības policija tiešām to atļauj un nevar palīdzēt neapmierinātajiem iedzīvotājiem, un, sazvanot kārtības sargus, saņēma atbildi, ka tur neko nevar darīt.  

“Ja viņa barotu ar atkritumiem, tad var piemērot vides piegružošanu, tad vēl kaut ko varētu…” sprieda kārtības sargu pārstāvis.

Taču kundze baro kaijas ar maizi un reņģēm. Rīgas domes Mājokļu un vides departamenta pārstāve Lana Puntusa skaidroja - ja zivju produkti izmesti zālājā, šāda darbība pielīdzināma tam, ka atkritumus novieto tam neparedzētā vietā, policijai vajadzētu ierasties, veikt skaidrojošo darbu.

Dabas muzeja ornitologs Dmitrijs Boiko skaidroja, ka sudrabkaijas pielāgojušās dzīvei pilsētā, kur ir daudz konteineru, “Getliņi”, kaijas aizlido uz Getliņiem, kad mazie iemācās lidot, arī uz poligonu, un putnēnu mirstība samazinās.

“Pēc četriem gadiem atkal Rīgā un atkal uz jumtiem, tāpēc to ir vairāk un vairāk,” atzina ornitologs.

“Sudrabkaijas Rīgā ligzdo kopš astoņdesmitajiem gadiem, tagad vairāk nekā 1000 pāru, skaits palielināsies ar piebarošanu. Un cilvēkiem nepatīk, ka jau četros [no rīta kaijas] sāk kliegt, skaidrs, ka nepatīk,” atzina Boiko.  

Viņš uzsver, ka putnus nevajag piebarot,  var piebarot tikai sīkputnus līdz martam - aprīlim. “Kaijas, vārnas barot nevajag. Lieli putni, un nevajag palīdzēt,” sacīja ornitologs.

“Ja ir vēlme kādā rajonā samazināt šo kaiju koncentrēšanās daudzumu, vispirms jādomā, lai kaijām nav pieejami atkritumi, savlaicīgi jāizved. [..] Ja ir strīdīgi apstākļi, kad savā starpā nevar vienoties, tad iedzīvotājiem tiesības pieņemt lēmumu - ja iedzīvotājs baro kaijas ēkai pieguļošā teritorijā, ar balsu vairākumu var pieņemt lēmumu, un lēmums jāpilda. Ja nevar vienoties sarunu ceļā, var vērsties tiesā un piedzīt materiālos zaudējumus. Jo tie ir teritorijas kopšanas darbi, biežās auto mazgāšanas,” stāstīja domes pārstāve Puntusa.  

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
0 komentāri
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālo mediju profiliem
Ikdienai
Dzīve & Stils