Developer mode enabled

Panorāma

Mediķi paši bez veselības polisēm

Panorāma

Panorāma

Zoodārzā piedzimis melnais grifs un dvīņi lemuriem

Pavasaris arī Rīgas zoodārzā: mazulis pat melnajiem grifiem, lemuriem – dvīņi

Rīgas zoodārzā Māmiņdienu šogad īpaši atzīmē kaķu lemuru, pērtiķu un melnā grifa ģimenē, jo tur atskrējuši mazuļi, bet lemuriem – pat dvīņi.

Kā divas mugursomas, kad mamma kurp dodas, ir abi mazie kaķa lemuru mammai Vavi dzimušie bērneļi. Tētis Jaceks gan cenšas mazos sargāt no pārāk lielas publicitātes. Vavi nav viegli, reizē abi izdomā kopt savu kažociņu.  Arī zīst mammu abi izdomā reizē.

"Bija pa vienam, tagad ir dvīnīši, aprīļa mēnesī dzimuši," par lemuru ģimenes pieaugumu stāsta Rīgas zoodārza pārstāvis Māris Lielkalns.

Līdzīgi mammas kažokā vēl ieķērušies arī huzārpērtiķu bērni. Arī šeit ir divi mazuļi, vēl nav zināms – puikas vai meitenes. Bet abu mammas jau ir ar pieredzi bērnkopībā. "Nav tā kā pirmo reizi ar mazuļiem uz vēdera, iepriekšējo gadu mazuļi atnāk," paskaidro Lielkalns.

Mazi, bet jau jestri ir arī Lauku sētas iemītnieki. Kamerūnas kazlēni spēlējas savā starpā. Arī Romanovu šķirnes aitai ģimenes pieaugums. Te gan prieku aptumšo bēdas par nedēļas nogalē mirušo dažas dienas veco jēriņu , kuru apmeklētāji pārbaroja ar maizi.

Ungārijas stepju govīm piedzimuši divi mazuļi – Pēcis un Uve. Vienam divas nedēļas, otram – mēnesis. "Smilšu krāsā, brūnīgā krāsā. Un, atšķirībā no cilvēkiem, sāks sirmot jau pēc dažiem mēnešiem," piebilda zoodārza pārstāvis.

Šogad Ģimenes dienās apmeklētājus īpaši vēlas iepazīstināt ar muskusvērša tuvāko radinieku takinu. Dabā tas mīt Ķīnā un Indijā, pasaulē palikuši tikai 25 000 takinu.

Rīgā pērn dzima Mendija un Billijs, kura mamma pēc dzemdībām drīz mira. Un bārenīti izaudzināja zoodārza darbinieki, barojot no pudelītes. "Mazais arī iepraktizējās aiziet ciemos pie otrā mazuļa mammas, kad viņa nemanīja, piespruka pie pupa," klāsta Lielkalns.

Bet pašu lielāko šā gada dārgumu apmeklētāji vēl nevar ieraudzīt. Tas ir melnā grifa mazulis. Vecāki par viņu uztraucas, tāpēc apmeklētājus pie grifiem nelaiž.

"Eja pie grifiem ir slēgta, lai ģimene saglabātu mieru. Šis ir unikāls notikums pasaules mērogā.  Pērn visos pasaules zoodārzos kopā piedzima astoņi grifu mazuļi. Un divi no tiem ir mūsējie," ar lepnumu saka Rīgas zoodārza pārstāvis.

Mazuļi sadzimuši, tagad priekšā vārdu došana. Gan mazajiem lemuru dvīņiem, gan pērtiķēniem, gan lielajam lepnumam – nebrīvē dzimušajam grifam.

0 komentāri
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālo mediju profiliem
Vide un dzīvnieki
Dzīve & Stils