Developer mode enabled

Panorāma

Panorāma

Panorāma

I.Koļegova valsts pārvaldi pamest neplāno

Pārkarsis auto salonā atstāts mazulis

Pārkarsis auto salonā atstāts mazulis

Ik vasaru nākas dzirdēt stāstus, kur saulē atstātos auto salonos atstāti bērni vai mājdzīvnieki pārkarst un tiek nopietni apdraudētu viņu veselība. Taču kārtējais šāds gadījums liecina – daļa vecāku absolūti neizprot, kādam riskam pakļauj savas atvases.

Pirms pāris dienām kāds vīrietis lielveikala stāvlaukumā pamanīja auto, kurā aptuveni pusstundu viens pats atstāts četrus mēnešus vecs zīdainītis. Saule caur logu spīdējusi mazulim tieši virsū, un viņš izmisīgi raudājis. Vīrietis vērsies pie netālu esošās pašvaldības policijas komandas.

"Brīdī, kad policisti ieradās pie auto, uzreiz bija redzams, ka bērns ir sasarcis, viņam bija strauja, sekla elpošana. Izskatījās, ka viņš ir diezgan stipri pārkarsis. Ņemot vērā to, ka tuvumā vecāku nebija, policisti pieņēma lēmumu uz vietas, lai bērnam novērstu jebkādas briesmas, kas varētu draudēt, - uzmanīgi izsist aizmugurējo stiklu, lai pēc tam bērnu varētu atbrīvot no automašīnas un uzlikt vēsu kompresi," stāsta Rīgas pašvaldības policijas pārstāvis Toms Sadovskis.

Reizē ar mediķiem pie auto atgriezušies arī bērniņa vecāki. Vairāk par mazā veselības stāvokli viņus satraucis auto izsistais logs. Mediķus pie bērna viņi sākumā nav vēlējušies laist, bet pašvaldības policijai pat draudēts ar tiesu darbiem par mantas bojāšanu. Taču arī likumsargi par notikušo ziņojuši tālāk, saka Sadovskis:.

"Visi materiāli ir nosūtīti Bērnu likumpārkāpumu izskatīšanas nodaļai, kas rūpīgi izvērtēs vecāku atbildību, un šajā gadījumā viņi var, pirmkārt, tikt saukti pie atbildības par to, ka ir atstājuši bez pieskatīšanas bērnu, kas nav sasniedzis septiņu gadu vecumu. Taču vienlaikus tiks vērtēts, vai šāda rīcība ir uzskatāma par vardarbību pret bērnu."

Neatkarīgi no tā, kuru pantu piemēros, administratīvais sods var būt līdz 70 eiro katram vecākam. Pēc mazuļa pārbaudes mediķi lēmuši, ka uz slimnīcu doties nav vajadzības. Bērniņš atdots vecākiem, taču tiks lemts, vai par šo ģimeni jāinformē bāriņtiesa.

Policija atgādina - bērnus līdz septiņu gadu vecumam aizliegts atstāt bez pieaugušā uzraudzības. Tāpat jāatceras, ka saulainā laikā, pat ja āra temperatūra nav augsta, mašīnas salons uzkarst ļoti strauji. Tāpēc atstāt tajā ieslēgtus cilvēkus vai dzīvniekus ir bīstami viņu veselībai un dzīvībai.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
0 komentāri
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālo mediju profiliem
Veselība
Dzīve & Stils