Developer mode enabled

Pārkaršanas dēļ 32 cilvēki nogādāti slimnīcā

Ilgstoša sauļošanās vai atrašanās karstās telpās var beigties ar slimnīcu, brīdina mediķi.

Karstajās dienās šovasar jau 32 cilvēki ar neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestu  nogādāti slimnīcā, tostarp bērni, jo ir ilgstoši uzturējušies karstumā.

„Jāatceras par uzmanību šajās karstajās dienās, īpaši gados vecākiem cilvēkiem, tiem cilvēkiem, kuriem ir kādas hroniskas saslimšanas, tāpat tiem cilvēkiem, kuri jau lieto kādus noteiktus medikamentus,” stāsta Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta pārstāve Ilze Bukša.

„Jābūt uzmanīgiem arī tiem, kuri veic ilgstoši kādu fiziski smagu darbu, īpaši ārā vai arī tiem, kuri aktīvi sporto. Protams, ka šajās karstajās dienās būs īpaši jāuzmana arī mazi bērni, jo mazuļiem šī pārkaršana var sākties vēl straujāk nekā pieaugušam cilvēkam. Ja cilvēks ilgstoši uzturas karstā telpā, karstā vietā vai ārā, atklātā saulē, ja ir ļoti karsts, tad ķermenis var pārstāt vienā brīdī pats regulēt savu temperatūru,” klāsta Bukša.

„Pie jebkurām pazīmēm, ja karstajā laikā ir slikti vai ir diskomforta sajūta, cilvēkam ir jāatceras, ka ir jāiet atvēsināties, iespējams, noskaloties vēsā dušā, padzerties vēsu ūdeni. Šogad ir vairāki gadījumi, kad jau ir nogādāti slimnīcā cilvēki ar pārkaršanu, tie ir 32 cilvēki,” viņa brīdina.

Pirmās pazīmes, kas liecina par pārkaršanu, ir augsta ķermeņa temperatūra, krampji, vemšana, apziņas traucējumi un arī samaņas zudums. Cilvēkiem jāatceras, ka jādzer daudz ūdens, ārā karstumā jāuzturas ar mēru.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu kļūdaino tekstu redaktoram!

Saistītie raksti
0 komentāri
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālo mediju profiliem
Veselība
Dzīve & Stils