Developer mode enabled

Dermatologs: Mainās ādas vēža pacienta vidējais vecums

Ik gadu nepilniem diviem tūkstošiem Latvijas iedzīvotāju atklāj ādas vēzi, un tiek zaudētas 60, 70 cilvēku dzīvības. Ir jāmeklē jauni veidi, kā uzrunāt iedzīvotājus savlaicīgi vērsties pie ārsta, un jāuzlabo dermatologu un onkologu spējas agrīni diagnosticēt dažādas ādas audzēju formas. Par to sestdien speciālisti diskutēja konferencē "Baltic Dermoscopy Forum". 

Biedrības „Dermatologi pret ādas vēzi” vadītājs Raimonds Karls arī norāda, ka mainījies vidējais pacientu vecums – tie vairs nav pārsvarā 70, 80 gadus veci iedzīvotāji, bet gan 50, 60 gadu vecumā.

“Sievietes slimo vieglāk, vairāk nāk pēc palīdzības, vīrieši diemžēl slimo smagāk, un viņiem ir biežāk letālie iznākumi,” stāsta Karls.

Raimonds Karls: Par ādas vēzi

Viņš lēš, ka Latvijā diagnosticē tikai 30% ādas vēža gadījumu.  Tāpēc speciālisti aprīlī un maijā uzrunā iedzīvotājus un aicina savlaicīgi vērsties pēc palīdzības.

Karls stāstīja, ka forumā izskanēja interesants ārvalstu pieredzes piemērs - iedzīvotājus aicina izmantot viedtālruņus un sūtīt speciālistiem fotogrāfijas, kuras viņi var analizēt un arī atrast aizdomīgus un ļaundabīgus ādas veidojumus. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
0 komentāri
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālo mediju profiliem
Veselība
Dzīve & Stils