Developer mode enabled

Brīdina neapdegt sauļojoties

Dodoties sauļoties pie ūdens, jāatceras iesmērēt ādu ar saules aizsargkrēmu, turklāt tas jādara katru otro stundu un pēc katras peldēšanās. Apdegt tiešā saulē iespējams, ja cilvēks tajā atrodas kaut vai pusstundu. Ja āda kļūst sārta, sāp vai parādās tūska, ārsti aicina cilvēkus to atvēsināt ūdenī ik pēc stundas ceturkšņa.

„Jau pirms došanās saulē, jau pusstundu pirms tam, ir jāuzklāj ne mazāk kā 20% saules aizsargkrēms,” saka dermatoloģe Anda Apine. „Tie, kam ir jūtīgākas ādas – bērniem un „rižā” tipa cilvēkiem – tas būtu ne mazāk kā 30. Dienas laikā viennozīmīgi tas ir jāatkārto,” klāsta ārste.

„Ja, piemēram, tā ir vienkārši ikdiena, kurā dodamies uz darbu no rīta ar kājām un nonākam saulē, pusdienās izejam saulē un vakarā, ejot mājās, šis saules aizsargkrēms būtu jāuzklāj ik pa piecām stundām. Ja mēs tā apzināti dodamies saulē kaut kur brīvdienās pavadīt laiku, tad tas ir ik pa divām stundām jāuzklāj atkārtoti, plus pēc katras peldēšanās reizes noteikti arī,” viņa norāda.

Savukārt sauļojoties un gulšņājot pludmalē, ir ieteicams ik pēc 15 – 20 minūtēm ielīst ūdenī un ādu atdzesēt. Tādā veidā mazinās apdegums un tūska.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu kļūdaino tekstu redaktoram!

Saistītie raksti
0 komentāri
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālo mediju profiliem
Veselība
Dzīve & Stils