Developer mode enabled

E-prasmju nedēļā – katrai dienai sava tematika

Tāpat kā Rīga nekad nebūs gatava, arī digitālās prasmes jāturpina apgūt ik dienu, jo tehnoloģiju attīstība ir nepārtraukta. Tā Latvijas Informācijas un komunikācijas tehnoloģijas asociācijas prezidente Signe Bāliņa skaidro, kāpēc jau astoto gadu tiek rīkota e-prasmju nedēļa.

E-prasmes jau sen ir daudz kas vairāk nekā tikai spēja lietot datoru. Internets un dažādas funkcijas mūsdienās pieejamas arī viedtālruņiem, viedajiem televizoriem, foto un video kamerām, bērnu uzraudzības un daudzām citām iekārtām.

E-prasmes nozīmē spēt pilnībā izmantot visas iespējas, ko tehnoloģijas sniedz, un reizē – nekļūt par to upuriem, izmantojot tās nepareizi vai nedroši.

“Ir četras lielās lietas, kurās esam darbojušies. Viens ir šīs digitālās prasmes ikvienam Latvijas iedzīvotājam, otrs liels jautājums ir par jauniešu karjeras izvēli – lai jaunieši izvēlētos IT karjeru,” uzskaita Latvijas Informācijas komunikāciju un tehnoloģiju asociācijas prezidente Signe Bāliņa.

“[Trešais] par to, ko un kā skolās māca jeb par izglītības sistēmas digitalizāciju un par datorikas kā tādas pasniegšanu skolā. Un ceturtais lielais jautājums, protams, ir drošība – kiberdrošība, drošība internetā un visi ar to saistītie jautājumi,” pauž Bāliņa.

Šogad katrai e-prasmju nedēļas dienai ir sava tematika. Otrdiena būs veltīta digitālajai drošībai, trešdiena – digitālo prasmju lomai izglītībā, nodarbinātībā un jauniešu dzīvē, ceturtdiena – e-prasmēm, kas svarīgas uzņēmējiem, un piektdien galvenais temats būs e-pakalpojumi. Kopumā plānoti vairāk nekā 400 pasākumu daudzviet Latvijā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu kļūdaino tekstu redaktoram!

0 komentāri
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālo mediju profiliem
Tehnoloģijas un zinātne
Dzīve & Stils