Developer mode enabled

VIDEO: Rīgas maratonā svin skriešanas svētkus

Svētdiena, 14.maijs, ir īpaša diena visiem skrējējiem, kas pievienojušies daudzajiem tūkstošiem Rīgas maratona dalībnieku. Turklāt maratons ir svētki ne tikai tā dalībniekiem, bet arī visiem, kuri pilsētas ielās atbalsta skrējējus un svētku gaisotnē izbauda dažādus kultūras pasākumus.

Audio faila testsCodeart CMS ir spēks!

Maratona svētki ir ikvienam - 10 kilometrus noskrēja Viktora un Elīnas ģimene, kas pilnā sastāvā skrien jau ceturto gadu. Visa ģimene ir apmierināta ar sevi, stāstīja Elīna, savukārt Viktors piebilda, ka varbūt arī uz garāku distanci nākamgad varētu atvēzēties.

Viktora un Elīnas ģimene noskrējusi 10 kilometru distanci

Piedalījās arī vieni no Latvijā pieredzējušākajiem maratona dalībniekiem Juris un Inta. Kopš 1985. gada Juris ir noskrējis jau 330 maratonus, un pats brīnās, ka tas bijis iespējams. Viņu maratonā pievelk vienotības sajūta. Savukārt Inta otro reizi skrēja pusmaratonu un rēķinās, ka arī turpmāk varētu skriet tikpat garas distances.

Intervija ar skrējējiem Juri un Intu 

Sešus kilometrus noskrēja dziedātājs Justs un, viņaprāt, varētu sarīkot atsevišķu maratonu suņiem, kur varētu piedalīties viņa mīlulis. Justu nedaudz pārsteigusi milzīgā dalībnieku atsaucība, kas distancē vietām pat izraisīja sastrēgumus.

Dziedātājs Justs par iespaidiem maratonā

Spēkus 10 kilometru trasē izmēģināja arī dalībnieki, kuri nav lieli skrējēji. Edijs smej, ka par skriešanu iepriekš vairāk domājuši. Lelde skrēja jau otro gadu un tāpat kā Edijs plāno turpināt arī nākamgad, bet par garākām distancēm viņi pagaidām nedomā.

Intervija ar Ediju un Leldi

Sava loma maratonā ir arī tempa turētājiem, kuru uzdevums ir distanci noskriet noteiktā laikā un kalpot par atskaites punktu citiem dalībniekiem. Viņi nav profesionāļi, bet gana pieredzējuši skrējēji, kuri maratonu skrien ne pirmo reizi un darbojas pēc organizatoru norādēm. Tempa turētāji pārliecinājušies, ka maratona distances skrējēju Rīgā kļūst arvien vairāk. 

Tempa turētāji par saviem pienākumiem maratona distancē

Ar baudu 10 kilometru distanci izbauda arī nūjotājas, jo skriešana dalībai nav obligāts priekšnoteikums. Atbalstītāji trases malā vienlīdz sirsnīgi un aizrautīgi atbalsta visus dalībniekus.

Nūjotājas izbauda 10 kilometru distanci

Formas tērpā pusmaratona distanci veikušais Nacionālās aizsardzības akadēmijas kadets Dāvis pēc 21 kilometra veikšanas arvien bija možs un atzina, ka distancei nebija īpaši gatavojies, jo izvēlētajā profesijā garu gabalu skriešana nav nekas īpašs.

Kadets Dāvis pēc pusmaratona veikšanas

Nacionālā teātra aktieris Artūrs Krūzkops maratona Kultūras kilometrā pie Brīvības pieminekļa sarunā Latvijas Televīzijā atzina, ka kopskats uz skrējējiem ir fantastisks, jo sports ir tikai notikuma daļa. Tā ir gan atpūta, gan izklaide un maratons arvien vairāk kļūst arī par kultūras notikumu.

Nacionālā teātra aktieris Artūrs Krūzkops par iespaidiem maratonā 

Lielu ieguldījumu veiksmīgā maratona norisē sniedz brīvprātīgie, kam diena trases malā sākās jau septiņos no rīta. 

Intervija ar brīvprātīgo Andru 

Lieliskā noskaņojumā pēc pusmaratona finiša bija Edgars un Olga. Sarunā Latvijas Televīzijā pēc finiša abi atzina, ka smagākie trasē brīži trasē bija pēdējos piecos kilometros, un grūti bija skriet Krasta ielā. Abi pusmaratonu skrēja pirmo reizi, taču skriešana pārim nav sveša arī ikdienā. 

Edgars un Olga par pievārēto pusmaratonu 

Klasiskā maratona skrējēji trasē devās pusdeviņos, bet trases sagatavošana sākās jau labu laiku iepriekš.

Pēdējie trases sagatavošanas darbi svētdienas rītā

Vēl agrā rīta stundā tika veikti pēdējie priekšdarbi, taču viss svarīgākais tika paveikts jau iepriekš. Arī sagatavoti masāžas galdi uz kuriem spēkus pēc finiša atgūt maratona un pusmaratona dalībniekiem.

Trase Rīgā ir skaista un caurvij gan pilsētas centru, gan šķērso Vanšu tiltu un iegriežas Ķīpsalā. Skrējēji skrien garām Brīvības piemineklim, bet līdz tam nopietns pārbaudījums sagurušajām kājām ir Vecrīgas bruģis.

Rīgas maratona trase

Jau sestdien maratona noskaņās iejutās bērni, kuri staroja gan pirms distances sākuma, gan atrada spēkus sarunai pēc skrējiena beigām. 

Iespaidos dalās maratona bērnu pasākuma dalībnieki

Sagaidāms, ka dažādās distancēs skriešanas pasākumā piedalīsies vairāk nekā 30 000 dalībnieku. 

Jau vēstīts, ka maratona sportiskajā daļā par uzvarētājiem kļuva Āfrikas skrējēji, bet Latvijas čempionu laurus izcīnīja Valērijs Žolnerovičs un Anita Kažemāka. Žolnerovičs sasniedza jaunu Latvijas rekordu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
0 komentāri
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālo mediju profiliem
Tautas sports
Dzīve & Stils