Developer mode enabled

Vairāk nekā 30 000 cilvēku pieteikušies Rīgas maratonskrējienam

Rīgas maratonā šodien startē vairāk nekā 30 000 skrējēju no gandrīz 70 dažādām valstīm. Garākajās distancēs startēs Latvijas favorīti un skrējēji no Japānas, Marokas un citām attālākām valstīm.

Garākajā distancē - 42 kilometros un 195 metros - skries vairāk nekā 2000 skrējēji. Bet tradicionāli populārākās ir īsākās – sešu un desmit kilometru distances. Tajās šogad kopumā startēs aptuveni 20 000 cilvēku. Maratons šogad norisinās 27. reizi pēc kārtas, un tā organizatori parūpējušies par dažādām aktivitātēm tieši līdzjutējiem.

"Šodien notiek „Lattelecom” Rīgas maratons, un šis ir jau 27. maratons Rīgā kopš 1991.gada. Tas, ko mēs Rīgā šodien redzam, ir vairāk nekā 30 000 dalībnieki no aptuveni 65, varbūt pat jau 70 valstīm. Protams, interesanti ir redzēt lielos pūļus, kas ir sešu kilometru distancē un desmit kilometru distancē, gan arī ļoti nopietnos 21 un 42 kilometru skrējējus. Bet viņiem blakus skrien arī japāņi, etiopieši, marokieši, arī elites skrējēji, kas ir gatavi pretendēt uz pirmā trijnieka, pirmā piecinieka vietām. Ir gan kultūras goda sardze pie Brīvības pieminekļa, gan vēl kādi 20 punkti visā trasē, kur var baudīt gan orķestra mūziku, gan citus priekšnesumus," stāsta sacensību vadītājs Aigars Nords.

Aigars NordsVita Anstrate

Pērn maratons pulcēja 33 000 dalībnieku no 65 pasaules valstīm. Pasākums ir saņēmis prestižo Starptautiskās Vieglatlētikas federācijas (IAAF) "Bronzas" kvalifikācijas zīmi. Maratonu kopš 2007.gada sadarbībā ar Rīgas domi rīko aģentūra "NECom".

Maratona dēļ Rīgā noteikti ievērojami satiksmes ierobežokumi. Par izmaiņām sabiedriskā transporta satiksmē informācija  izvietota pieturvietās un atrodama interneta vietnēs "rigassatiksme.lv" un "riga.lv".

Rīgas dome aicina iedzīvotājus ar izpratni attiekties pret nepieciešamajiem satiksmes ierobežojumiem un plānot savus pārvietošanās maršrutus pilsētas centrā.

Neskaidrību gadījumos iedzīvotāji aicināti zvanīt Satiksmes vadības centram pa bezmaksas informatīvo telefona numuru 80003600.

Saistītie raksti
0 komentāri
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālo mediju profiliem
Tautas sports
Dzīve & Stils