Developer mode enabled

Eirovīzijas uzvarētājs: Prieks, ka uzvarēja liriskais vēstījums un harmonija

Vakarnakt noskaidrojās, ka nākamais Eirovīzijas dziesmu konkurss notiks Portugālē. Lielajā finālā Kijevā šīs valsts pārstāvis - dziedātājs Salvadors Sobrals - ieguva visvairāk balsu no žūrijas un skatītājiem - kopumā 758 punktus. Savu tuvāko konkurentu, otrās vietas ieguvēju Kristiānu Kostovu no Bulgārijas viņš apsteidza par 143 punktiem.

Portugāle bija līderos jau no paša sākuma. Valstis viena pēc otras dod Salvadoram Sobralam 12 punktus. Kad pienāk laiks skatītāju vērtējumam, jau ir skaidrs – Sobrals būs divniekā. Un pēc skatītāju domām - otrais ir bulgārs. Portugālei 758 punkti un uzvara. Pirmo reizi Eirovīzijas konkursa vēsturē.

Līdz šim labākais Portugāles rezultāts ir 6.vieta 1996.gadā. Trīs reizes šīs valsts pārstāvji neguva nevienu punktu, bet pagājušogad Portugāle vispār atteicās no piedalīšanās Eirovīzījā un šogad atkal atgriezās. Uzreiz ar uzvaru!

Bez Portugāles nebūtu arī Marijas Naumovas uzvaras Eirovīzijā 2002. gadā. Toreiz Latvija pēc iepriekšējā gada rezultātiem netika konkursa programmā. Taču no dalības atteicās Portugāle, tādējādi ļaujot mums uzvarēt... Kopā ar Sobralu pēc uzvaras uz skatuves dziedāja arī viņa māsa Luize – dziesmas „Amar pelos dois” autore. Viņa aizvietoja brāli arī pusfināla ģenerālmēģinājumos Salvadora veselības problēmu dēļ.

“Es ceru, ka mana uzvara mainīs ne tikai Eirovīziju, bet arī popmūziku kopumā. Man tas būtu lielākais prieks! Šī ir brīnišķīga dziesma ar emocionālo saturu un lirisko vēstījumu. Ar harmoniju, pie kuras cilvēki mūsdienās nav pieraduši!” saka Eirovīzijas konkursa šī gada uzvarētājs Salvadors Sobrals.

Kurā Portugāles pilsētā notiks nākamais Eirovīzijas konkurss, pagaidām nav zināms.

Portugāles pārstāvis vakarnakt balsojumā no Latvijas saņēma 22us punktus- maksimālos 12 no žūrijas un 10 no skatītājiem.

Kļuvuši zināmi arī pusfinālu balsojumi, un izrādās, ka Latvijas pārstāvji – grupa “Triānas parks” - pirmajā pusfinālā palikusi pēdējā vietā, iegūstot vien 21 punktu. Tikai žūrija Azerbaidžānā bija piešķīrusi Latvijai vienu punktu, pārējos skatītāji. Visvairāk – septiņus - punktus “Triānas parkam” piešķīruši skatītāji no Lielbritānijas, kur, kā zināms, ir daudz latviešu. Piecus punktus devuši skatītāji Moldovā, četrus - Azerbaidžānā, divus Spānijā, bet pa vienam Islandē un Somijā.

 

 

0 komentāri
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālo mediju profiliem
Izklaide
Dzīve & Stils