Developer mode enabled

Eirovīzijas 2.pusfināls - vēl 18 valstis, kas pretendē uz iekļūšanu lielajā finālā

Ukrainas galvaspilsētā Kijevā 11. maijā norisināsies Eirovīzijas otrais pusfināls, kurā startēs 18 valstis. Šajā pusfinālā balsos dalībvalstis, kas piedalās šajā pusfinālā un Francija, Ukraina, Vācija.

Sākotnēji bija plānots, ka pusfinālā piedalīties 19 valstis, bet Krievija ir atteikusi savu dalību konkursam, jo Ukrainas vadība aizliedza Krievijas pārstāvei Jūlijai Samoilovai iebraukt valstī. Savukārt pēc pārtraukuma pagājušogad Rumānija atgriežas Eirovīzijas dziesmu konkursā, uzstājoties otrajā pusfinālā, kurā piedalās vēl 17 valstis.

1. Pirmā uz skatuves kāps Serbijas pārstāve Tijana Bogičeviča (Tijana Bogićević) ar dziesmu "In Too Deep". Tijanai kopš bērnības ir lieliskas zināšanas par mūziku, tāpēc viņa arī izvēlējusies mūziķes karjeru. 2011.gadā Eirovīzijas dziesmu konkursā viņa piedalījās kā bekvokāliste dziesmā "Megical", ko izpildīja Ņina (Nina), pārstāvot Serbiju.

2. Ar otro kārtas numuru uzstāsies Natans Trents (Nathan Trent) no Austrijas ar dziesmu "Running On Air ". Natans sāka apgūt vijoles un klavieru spēli trīs gadu vecumā. Savukārt, kad viņam bija 11 gadi, Natans sāka rakstīt pats savas dziesmas. Šobrīd dziedātājs raksta, komponē un aranžē savas dziesmas.

3. Maķedonijas pārstāve Jana Burčeska (Jana Burčeska) ar dziesmu "Dance Alone" uzstāsies ar trešo kārtas numuru. Jana kopš 2011.gada ir piedalījusies vairāk nekā 60 pasākumos, atbalstot ģimenes ar nelabvēlīgu situāciju. Dziedātāja uzskata, ka Eirovīzijas dziesmu konkurss ir iespēja parādīt, ka Eiropa atbalsta dažādas kultūras ar līdzīgām vērtībām. 

4. Pēc Maķedonijas uz skatuves kāps Klaudija Faniello (Claudia Faniello) no Maltas ar dziesmu "Breathlessly". Klaudija ne tikai dzied, bet arī palīdz bērniem, kuriem ir fiziskas, intelektuālas un uzvedības grūtības. Pusaudžu gados pati dziedātāja slimoja ar bulīmiju. Klaudijai patīk ceļot un ļoti mīl vēsturi.

5. Rumānija uzstāsies ar piekto kārtas numuru, kuru pārstāvēs Ilinca (Ilinca) un Alekss Florjs (Alex Florea) ar dziesmu "Yodel It!". Ilinca nāk no muzikālas ģimenes un par mūziku sāka interesēties no septiņu gadu vecuma. Savukārt Alekss sāka dziedāt 16 gadu vecumā. 

6. Nīderlandi pārstāvēs meiteņu trio "OG3NE", kurā piedalās trīs māsas Līza, Eimija un Šeleja Volas. Viņas izpildīs dziesmu "Lights and Shadows", kas ir veltīta meiteņu mammai. 2007.gadā viņas pārstāvēja Nīderlandi Bērnu Eirovīzijas dziesmu konkursā Roterdamā ar dziesmu "Adem in, adem uit". 

7. Ar septīto kārtas numuru uzstāsies Joci Pāpai (Joci Pápai) no Ungārijas ar dziesmu "Origo". Joci varēja kļūt par profesionālu sportistu, jo no mazotnes spēlēja basketbolu, taču galu galā viņš nolēma savu karjeru saistīt ar mūziku. Mūziķis nācis no nabadzīgas ģimenes, tāpēc piedalījies vairākos talantu šovos, lai gūtu atpazīstamību. 

8. Pēc Ungārijas uz Eirovīzijas lielās skatuves kāps Dānijas pārstāve Anja, pilnajā vārdā Anja Nisena, kura izpildīs dziesmu "Where I Am". Anjai ir 21 gads, dzimusi un augusi Austrālijā, bet abi vecāki ir dāņi.

9. Savukārt Īriju pārstāvēs Brendans Murejs (Brendan Murray) ar dziesmu "Dying to Try". Kā jau vairāki Eirovīzijas dalībnieki, arī Brendans nāk no muzikālas ģimenes. 13 gadu vecumā dziedātājs pašmācības ceļā sāk apgūt ģitāras spēli un trenē balsi. Savukārt 16 gadu vecumā Brendans pameta skolu, lai turpinātu karjeru mūzikā.

10. Kā desmitie uz skatuves kāps Sanmarīno pārstāvji Valentīna Monē (Valentina Monetta) un Džimijs Vilsons (Jimmie Wilson ) izpildot dziesmu "Spirit of the Night". Valentīna ir pārstāvējusi Sanmarīno Eirovīzijas dziesmu konkursā 2012., 2013., un 2014.gadā, un nu viņa ir atpakaļ, dziedot duetā. Savukārt Džimijam ir svarīga Eirovīzija ar to, ka viņš kā dziedātājs sasniedz miljonu lielu auditoriju. 

11. Žaks Houdeks (Jacques Houdek) ar dziesmu "My Friend" pārstāvēs Horvātiju. Pēdējos 16 gadus dziedātājs ar savām oriģinālajām un dažādajām dziesmām ir valdzinājis dažāda vecuma auditorijas. Dziesma "My Friend" ir kā himna, kas mudina pilnvērtīgi dzīvot katru dienu un būt tiem, kas mēs esam.

12. Norvēģiju pārstāvēs grupa "JOWST" pilnajā nosaukumā "Joakim With Steen" ar vokālistu Aleksandru Valmanu (Aleksander Walmann), izpildot dziesmu "Grab The Moment". Dziedātājs ir pabeidzis mūzikas producentu skolu, kur arī strādājis par skolotāju.

13. Ar 13. kārtas numuru uzstāsies Šveices grupa "Timebelle", izpildot dziesmu "Apollo". Grupa nemēģina būt iespaidīgi, bet vienkārši vēlas, lai mūzika piesaista cilvēkus un piepilda viņu sirdis.

14. Baltkrieviju pārstāvēs indīpopa duets "Naviband" ar dziesmu "Story of My Life". Dueta dalībnieki ir Ksenija Žuka (Ksenia Zhuk) un Arsēnijs Lukjaņenko (Artem Lukyanenko). Ksenijai ir 25 gadi un viņa duetā dzied, bet viņas pāriniekam Arsēnijam ir 24 gadi un viņš ir profesionāls ģitārists, spēlē klavieres un ir arī žurnālists. "Naviband" ir izdoti trīs studijas albumi. 

15. Bulgārijas pārstāvim Kristiānam Kostovam (Kristian Kostov) ir tikai 17 gadi un viņš izpildīs dziesmu "Beautiful Mess". Kristiāns ar mūziku sāka aizrauties sešu gadu vecumā. Pirmais lielais mūzikas karjeras sasniegums bija Krievijas šovā "The Voice Kids".

16. Latvijas kaimiņvalsti Lietuvu pārstāvēs grupa "Fusedmarc", izpildot dziesmu "Rain Of Revolution". "Fusedmarc" ir elektroniskās mūzikas grupa, kas savu darbību uzsāka 2004 gadā. Grupas galvenā soliste ir Viktorija Ivanovskaja (Viktoria Ivanovskaja), bet ģitārists ir Deniss Zujevs (Denis Zujev).

17. Savukārt Igauniju pārstāvēs duets, kurā dzied Koits Toome  un Laura Peldvere, viņi izpildīs dziesmu "Verona". Laura kopā ar grupu "Suntribe" pārstāvēja Igauniju 2005.gada Eirovīzijas dziesmu konkursā ar dziesmu "Let's Get Loud". Savukārt Koits pārstāvēja Igauniju 1998.gada Eirovīzijas dziesmu konkursā Birmigemā ar dziesmu "Mere lapsed".

18. Kā pēdējais uz lielās Eirovīzijas skatuves kāps Izraēlas pārstāvis Imri (IMRI) izpildot dziesmu "I feel alive". Dziedātājs uz Eirovīzijas skatuves jau ir bijis divas reizes, dziedot bekvokālu, bet šoreiz Imri dziedās solo. Bez dziedāšanas Imri ļoti patīk spēlēt ģitāru un klavieres. Divu gadu vecumā viņš zināja no galvas grupas "Queen" dziesmu "We Are the Champions".

Kuras no šīm valstīm pievienosies lielajā Eirovīzijas dziesmu konkursa finālam, skaties 11. maijā LTV1!

Jau vēstīts, ka Latvijas pārstāve, grupa "Triānas parks" neiekļuva finālā. No pirmā pusfināla finālā iekļuva Moldova, Azerbaidžāna, Grieķija, Zviedrija, Portugāle, Polija, Armēnija, Austrālija, Beļģija un Kipra.

 

Saistītie raksti
0 komentāri
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālo mediju profiliem
Izklaide
Dzīve & Stils