Developer mode enabled

Ķepa uz sirds

Veselība. Dodamies dabā - uzmanīgi!

Ķepa uz sirds

Ielu kaķu laimīgais stāsts

Ciemos pie Frīdas (Fridiko) un viņas saimniekiem Noras un Levana

Rakstnieku Noras Ikstenas un Levana Beridzes suns bauda dzīvi un apgūst piecas valodas

Rakstniece Noras Ikstena jau pusotru gadu ir saimniece suņu meitenei Frīdai, bet viņas vīrs, gruzīnu rakstnieks Levans Beridze – suņu meitenei Fridiko. Un runa ir par vienu un to pašu suni.

“Viņa ir piecvalodīgs suns, jo ar viņu tiek runāts latviešu, gruzīnu, krievu valodā, arī vāciski un angliski,” stāsta rakstniece.

Mājas pagalmā zem akmens guļ Noras un Levana uzticamais draugs Pipars, kurš uz citiem medību laukiem devās 16 gadu vecumā.

Bez suņa abi spējuši iztikt nedaudz vairāk par gadu. Frīda jeb Fridiko nāk no kādas ļoti stabilas suņu jaukteņu ģimenes, kuriem šoreiz piedzimušas trīs suņu meitenes. Īsto ieraudzījis Levans: “Tas vārds Norai radās pats no sevis – Frīda. Tieši tāpat es viņu ieraudzīju. Nora ieraudzīja citu, bet es teicu - nē, šo.”

“Saimnieks teica, ka par velti suni nedošot. Mēs teicām – protams. Un mums paprasīja desmit eiro. Mēs smejamies, ka mums ir desmit eiro suns no Getliņiem. Ļoti skaists. Kad Levans iet staigāti ar viņu, visi prasa, kas tā par sugu,” stāsta Nora Ikstene.

Suns sākumā bijis nedaudz greizsirdīgs uz savas saimnieces darbu. Kad Nora sēdusies pie datora, Frīda demonstratīvi skaļi nopūtusies, jo bijis skaidrs, ka neviens ar viņu kādu brīdi nerotaļāsies.

Visu Noras un Levana ārpusdarba ikdienas ritmu Frīda ir pakārtojusi sev.

Frīda kādreiz noteikti parādīsies kā tēls kādā no abu rakstnieku darbiem. Iespējams, kādas dāmas izskatā, kura noteikti nespētu būt biroja darbiniece ar darba laiku no plkst.9 līdz 17. “Viņa ir izlutināta. Varbūt viņa sēdētu dārzā, lasītu, iedzertu un uzsmēķētu. Baudītu dzīvi,” saka Levans.

Norai Ikstenai gan ir nedaudz cits priekšstats: “Mans Frīdas cilvēks būtu tāds, kas nemitīgi kaut ko darītu pa dārzu, virtuvi, rīkotu “Facebook” revolūcijas.”

Frīda, kura saprot piecas valodas, suņu skolā ir bijusi tieši vienu reizi. Levans spēj pieņemt, ka cilvēkiem var būt dažādas iegribas un dīvainības, taču pēc pusstundas sapratis, ka tur notiekošais nav domāts viņa sunim. “Nezinu, kāpēc sunim jāiemāca kaut kādas lietas. Tur viņi ir kā zaldāti,” saka Levans.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
0 komentāri
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālo mediju profiliem
Cilvēkstāsti
Dzīve & Stils