Developer mode enabled

Labrīt

Olgas stāsts: ar bērnanamu bērniem pie pavāriem, pilotiem, baņķieriem

Labrīt

Vācu armijas kazarmās atklāti arvien jauni pārkāpumi

Džeisijas formula: ir jānodibina attiecības vismaz ar vienu bērnunama bērnu

Džeisijas stāsts: nodibināt attiecības vismaz ar vienu bērnunama bērnu

Džeisija Džensena ir amerikāniete, kura Latviju jau ilgāku laiku izvēlējusies par mājām – te ne tikai adoptējusi trīs pusaudžus, bet arī regulāri pavada laiku ar bērnunamu bērniem un sešus gadus viņiem rīko nometnes.

Par viņu mēdz teikt - kad ierodas bērnunamā, bērnus pievelk kā magnēts. Džeisija ir arī misionāre un dibinājusi kristīgo organizāciju "New Hope Latvia", tulkojumā ''Jauna cerība".

Pirmo nometni bērnunamu bērniem – pusaudžiem Džeisija atceras īpaši spilgti. Uz nometnes rīkošanu bija saaicināta komanda no kopīgās baznīcas ASV. Pirmajā nometnes dienā sarīkots pasākums ar spēlēm un dziesmām, taču vairāk nekā puse bērnu to pameta.

Pēc šī demarša pasākuma līderi nākamās dienas rītā sanākuši kopā un sprieduši, ko nākamās nometnes dienās darīt citādāk, lai ieinteresētu bērnunamu bērnus.

"Teicu, mums nevajag spēles spēlēt, bet katram līderim vajag atrast vismaz vienu bērnu. Uzzināt, kas viņiem patīk, ko viņi dara brīvajā laikā. Sākt veidot attiecības ar bērniem.

Un kaut kas sāka notikt," stāstīja Džeisija, norādot, ka pēdējā naktī nometnes pasākumā bija visi bērni, kuri dziedāja, spēlēja un nevēlējās doties prom.

Viņa teica: pat neņemot bērnunamu bērnus dzīvot uz savām mājām, viņiem var palīdzēt daudz citos veidos – veidojot draugu attiecības, piemēram, kā mentori vai brīvprātīgie.

"Pats svarīgākais viņiem ir attiecības. (..) Tas, ko esmu redzējusi pa visiem šiem gadiem – ja viņiem ir attiecības ar vismaz vienu cilvēku, tad viņiem ir iespēja tikt tālāk dzīvē," sprieda sieviete.

Viņa norādīja, ka bērnunami ir iestādes, kur nav individuālas pieejas. Taču bērniem ir nepieciešama uzmanība, lai viņi var justies vajadzīgi un svarīgi. "Un, kad tas notiks, tad viņi var iet uz labo pusi."

Jau vēstīts, ka Latvijas Radio un Latvijas Televīzijas veidotā raidījumu sērija "Sistēmas bērni" raisīja lielu rezonansi un arī uzdeva jautājumu – kā mēs katrs varam palīdzēt bērnunamu bērniem. Šajā nedēļā Latvijas Radio stāsta par cilvēkiem, kuri to jau dara.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
0 komentāri
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālo mediju profiliem
Cilvēkstāsti
Dzīve & Stils