Developer mode enabled
Kultūra / Mūzika
Ņujorkas «Metropolitan» operas nams nosvinējis 50. jubileju

"Metropolitan" opernams ar krāšņu Gala koncertu ir nosvinējis 50. jubileju. Šis grandiozais operteātris joprojām ir viens no pirmajiem pasaulē gan savas izrāžu politikas, gan izcilu solistu dēļ. Latvijas Televīzijas filmēšanas grupa Ņujorkā iepazina "Metropolintan" opernama aizkulises un tikās ar tā leģendāro ģenerāldirektoru Pīteru Gelbu.

Saulkrastu džeza festivāls svin 20.jubileju

Šovasar pirmais džeza mūzikas festivāls Latvijā "Saulkrasti Jazz" svinēs 20 gadu jubileju. No 17. līdz 22. jūlijam Saulkrastos, atpūtas kompleksā "Minhauzena Unda", par godu "Saulkrasti Jazz Festival" apaļajai jubilejai, uz skatuves pulcēs labākos no labākajiem džeza mūzikas māksliniekiem.

Vestards Šimkus: Esmu lepns, ka esmu piedalījies Latgales gara stiprināšanā

Vestards Šimkus, kurš izvēlējās flīģeļus Latgales vēstniecībai "Gors", kā arī vienu Dzintaru koncertzālei, šī iemesla dēļ tiek dēvēts par flīģeļu krusttēvu. Sarunā ar "Rīta panorāmu" pianists un koncertzāles vadītāja Diāna Zirniņa atklāj, kā tiks svinēta Rēzeknes koncertzāles ceturtā dzimšanas diena, kā arī dalās pārdomās par koncertzāles akustiku.

Reperis ansis: Strādājot pie «Balzama», jutu - kāpju ārā no komforta zonas
Trīs ar pusi gadus pēc sava iepriekšējā ieraksta “Himnas” ar jaunu ierakstu “Balzams” ir atgriezies reperis ansis (Ansis Kolmanis).  Lai gan latviešu hiphopa zinātājiem ansis ir bijis un turpina būt aktīvs joprojām (kā piemērus šeit var nosaukt piedalīšanos filmā “Knutifikācija”, darbošanos "Dirty Deal Audio" rīkotajās treniņu trešdienās, sadarbību ar jauniešiem cietumā, kas redzama filmā “Bez viņiem” u.c.), repa albumus ansis neizlaiž tik bieži, un tas latviešu repā, bez šaubām, ir īpašs notikums. To apliecina arī astotajā maijā rīkotais “Balzama šovs”.
Mātes dienā sadziedas Floridas un Rīgas studentu kori

Svētdien, 14. maijā, plkst. 18 uz Mātes dienai veltītu koncertu Rīgas Sv. Jāņa baznīcā aicina Floridas līča krasta universitātes Bouera mūzikas skolas kamerkoris no ASV diriģenta Trenta R. Brauna vadībā. Koncertā, kurā viņiem pievienosies Latvijas Universitātes jauktais koris Dziesmuvara dzirdēsim gan klasiskās mūzikas lielmeistaru - J.S. Baha, V.A. Mocarta un F. Mendelszona skaņdarbus, gan amerikāņu tautas mūzikas un mūsdienu sakrālās mūzikas autoru kora dziesmas.

Liepājā notiks piektais skaņas mākslas festivāls «Skaņas dienas»

No 24. līdz 28. maijam Liepājā, pasākumu norises vietā “18.23”, Andreja Pumpura ielā 10, norisināsies starptautiskais skaņas mākslas un elektroniskās mūzikas festivāls “Skaņas dienas” — ar izstādi, performancēm, radošām darbnīcām, koncertu un pasākumu ģimenēm ar bērniem.

Vineta Sareika: Stradivari vijole mani iedvesmo

12.maija vakarā Liepājā koncertzālē „Lielais dzintars” un sestdien, 13.maijā, Dzintaru koncertzālē Jūrmalā būs unikāla iespēja dzirdēt Antonio Stradivari darinātās vijoles skaņas latviešu solistes Vinetas Sareikas izpildījumā. Izcilā vijoļmeistara darinātais instruments nonāca vijolnieces rīcībā šī gada sākumā. Vineta Sareika uzstāsies kopā ar Liepājas simfonisko orķestri un diriģentu Lucu Kēleru (Vācija), atskaņojot Makša Bruha Pirmo vijoļkoncertu. Abos koncertos izskanēs arī Fēliksa Mendelszona mūzika.

Jelgavas jauniešu bigbendam panākumi konkursā Beļģijā

No 65. starptautiskā Eiropas jauniešu mūzikas konkursa “Neerpelt” Beļģijā nupat atgriezies Jelgavas novada un pilsētas jauniešu bigbends Raita Ašmaņa vadībā. Konkurss norisinājās no 29. aprīļa līdz 1. maijam septiņās dažādās kategorijās. Jauniešu bigbends startēja džeza ansambļu un bigbendu kategorijā, piedaloties ar abiem sastāviem - gan lielo, gan mazo “Combo”.  Abi sastāvi izpelnījās augstāko žūrijas novērtējumu. Mazais sastāvs ieguva 1.vietas augstāko pakāpi, savukārt lielais sastāvs izcīnīja augstāko punktu skaitu starp visiem festivāla dalībniekiem, iegūstot tiesības uzstāties festivāla laureātu koncertā.

Mntha piesaka debijas minialbumu ar singlu «Air is a liquid»

Drīzumā mūzikas izdevniecības „Dirty Deal Audio” paspārnē tiks publicēts jaunās multimākslinieces Mnthas debijas minialbums “Identity”. Pirms tā iznākšanas māksliniece piedāvā noklausīties gaidāmā ieraksta vēstnesi - pirmo minialbuma skaņdarbu “Air is a liquid”. Mūzikas video veidojusi pati Mntha.

Festivāls «Čello Cēsis» saņem Eiropas festivālu kvalitātes apliecinājumu

Vīsbādenē (Vācijā) 4. maijā norisinājās svinīgā ceremonija, kurā starptautiska žūrija komponista un Edinburgas festivāla ilggadējā direktora Sera Džonatana Mailsa vadībā paziņoja 715 festivālus no 39 valstīm, kuriem piešķirts Eiropas ievērojamāko festivālu kvalitātes zīmols "EFFE Label 2017-2018". Koncertzāles “Cēsis” rīkotais starptautiskais čellu festivāls "Čello Cēsis" ir to vidū kā vienīgais festivāls no Latvijas, kas saņēmis šo atzinību.