Developer mode enabled
Kultūra / Māksla
Mūžībā aizgājusi māksliniece Džemma Skulme
9. novembra rītā 94 gadu vecumā mūžībā aizgājusi izcilā latviešu gleznotāja Džemma Skulme, ziņo LTV "Panorāma". Mākslinieces dēls Juris Dimiters apstiprināja Latvijas Radio, ka Džemma Skulme mirusi mājās.
«Divus Raiņus» pie Gaismas pils maketēs dabā

Otrdien, 16. maijā, plkst. 16.00 pie Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) notiks Rīgas domes Pieminekļu padomes sēde, lai veiktu skulpturālā objekta “Divi Raiņi” maketēšanu dabā. To veiks, lai precīzi atrastu un iezīmētu skulptūras apjomu un novietojumu LNB ēkai pieguļošajā publiskajā ārtelpā.

Kuratore: Fišera darbi Venēcijā daudziem uzlabo garastāvokli un rada iedvesmu

Svinīgi atklāts Latvijas paviljons Venēcijas mākslas biennālē, kas atzīta par  vienu no nozīmīgākajiem, senākajiem un visapmeklētākajiem mākslas pasākumiem pasaulē. Latvija tajā piedalās kopš 1999.gada, un šogad mūsu valsti 57.Venēcijas biennālē pārstāv mākslinieks Miķelis Fišers ar ekspozīciju “Kas slikts var notikt”. Kā atzīst izstādes kuratore Inga Šteimane, interese par Latvijas paviljonu Venēcijā ir ļoti liela un Fišera humora izjūta uzrunā daudzus skatītājus.

Mežaparkā sākas koka skulptūru festivāls

Mežaparka Zaļajā teātrī sācies Starptautiskais koka skulptūru festivāls. Tur 10.maijā no rīta pulcējās septiņu tēlnieku kompānija, lai jau pēc desmit dienām skatītāju vērtējumam nodotu koka skulptūras, kuru iecerētais izskats pagaidām apjaušams tikai skiču veidā.

Ievai Iltnerei izstāde «Implants» galerijā «Māksla XO»

Izstādes izaug viena no otras, jo katrā piedzimst kāds jauns stādiņš, rodas kāds idejas aizmetnis, kas jānobriedina un jāizdiedzē. Tā par pēdējo gadu izstāžu ciklu galerijā “Māksla XO” teic gleznotāja Ieva Iltnere. Tieši 8.maijā galerijā atklāj mākslinieces jaunāko izstādi, kurai dots nosaukums “Implants”.

Rīgas Doma Marijas kapelā satiksies mākslinieku gleznotie eņģeļi

Divdesmit trīs  mākslinieki, viņu vidū meistari - gleznotāji Juris Jurjāns, Normunds Brasliņš, Jānis Anmanis, Vija Zariņa - glezno eņģeļus, veidojot savu stāstu par garīgumu un eņģeļa klātbūtni savā dzīvē. Darbi aplūkojami Rīgas Doma Marijas kapelā izstādē "Eņģeļu salidojums”.

Kuldīgā atklāj scenogrāfa Jura Gala izstāde

Opis jau bērnībā teica – Jurīt, vajag strādāt un kustēties. Tā atceras ilggadējais Latvijas Televīzijas scenogrāfs Juris Gals. Tas viņam kļuvis par vadmotīvu dzīvei. Lai arī aiz muguras jau 70 gadu, viņš joprojām piedalās dažādos projektos un veido scenogrāfijas.

Liepājā top iespaidīga zirga spoka skulptūra Rotko mākslas centram

Liepājā pašlaik top vairākus metrus augsta zirga skulptūra, kas pavisam drīz tiks vesta uz Daugavpili. Laikmetīgās mākslas vides objekts tiek veidots starptautiskajam tēlniecības simpozijam, kas no 5. līdz 8. jūnijam norisināsies Daugavpils Marka Rotko mākslas centrā. Pirms tam mākslinieki aicināti pieteikt savas idejas laikmetīgā mākslas objekta veidošanai. Par labāko atzīta Liepājas mākslinieku grupas iecere.

Nacionālā bibliotēka ieskandina Baltā galdauta svētkus ar Ritas Grendzes izstādi

Latvijas Nacionālajā bibliotēkā (LNB) 2. maijā plkst. 17.00, ieskandinot Baltā galdauta svētkus, tiks atklāta mākslinieces Ritas Grendzes personālizstāde “simts raksti tiem, kas meklē gaismu”. Tā īpašas mākslas instalācijas veidā atspoguļos kultūras mantojumu, ko R. Grendze guvusi, trimdas gados uzaugot Amerikas Savienotajās Valstīs (ASV).

Atklātas Latgales kongresam veltītas uguns skulptūras

Tieši pirms 100 gadiem tagadējās Jāņa Ivanova Rēzeknes mūzikas vidusskolas telpās norisinājās Latgales kongress. Nolemjot par Latgales pievienošanos Vidzemei un Kurzemei, 1917.gadā tika noteiktas tagadējās Latvijas valsts robežas. Godinot šī nozīmīgā vēstures notikuma simtgadi, simpozijā “Likteņlaiva” Rēzeknes tēlnieki radījuši četras uguns skulptūras.      

Sutas jubileja kulminē divās izstādēs

Jau savas dzīves laikā staigājoša leģenda, vienmēr neizsmeļamas enerģijas pārpilns un aizrautīgs visās savās izpausmēs – tāds bija modernisma mākslinieks Romans Suta, kuram šodien aprit 121.gadskārta. Viņa jubilejas zīmē aizritējis viss pagājušais gads, bet 28.aprīlī būs kulminācija, jo divos Rīgas muzejos atklās viņa daiļradei veltītas izstādes. Arī atklāšana notiks ar Sutam raksturīgu vērienu, jo ceļā no vienas izstādes uz otru, viesus pavadīs teatrāla procesija ar ormani, ļaujot atdzīvoties Sutas mākslas darbiem Rīgas ielās.

Rudītes Dreimanes krāsas un cepures galerijā «Daugava»

Galerijā “Daugava” nupat ar jaunu sparu sācis strāvot spilgtu krāsu un pozitīvu noskaņu spēks. Tur atklāta mākslinieces Rudītes Dreimanes personālizstāde “Meitene ar cepuri” – gleznotājai pazīstamas sievietes dažādās cepurēs, karalisku puķu vāzes un zemes smarža ar aicinājumu padomāt par mūžīgo.

Galerijā «Istaba» Kalvja Zutera smalkā gleznu pasaule

Kā to iespējams uzgleznot? Ar vienu otas sariņu? Iespējams, tie būs jautājumi, kas radīsies, galerijā “Istaba” aplūkojot mākslinieka Kalvja Zutera gleznas. Tajās filigrāni radīts unikāls pasaules plašums un filozofisko ideju dziļums. Tā kā pats mākslinieks izvairās no mediju uzmanības un nekad intervijas nesniedz, izteikties par Kalvja Zutera darbiem aicināts viņa draugs, kinorežisors Dāvis Sīmanis.

Svitenē atklāj Mākslas dienu izstādi

Gleznotājiem Rundāles novada Svitenes pagasts ir zināma plenēru vieta, bet jau vairāk nekā trīsdesmit gadu tur notiek arī Mākslas dienas, kad izstādē tiek apkopoti vietējo otas meistaru darbi. Un tādu Svitenē nav mazums. Šogad izstādē “Pavasaris Rundāles novadā” aplūkojamas vairāk nekā trīsdesmit gleznas.