Developer mode enabled
Kultūra / Kultūrtelpa
Kultūrkapitāla fonda finansējums projektu konkursā sedz tikai ceturtdaļu no pieprasījuma

Valsts kultūrkapitāla fondā (VKKF) noslēdzies šā gada otrais kultūras projektu konkurss un konkurss mērķprogrammā “Mikrobudžeta filmu ražošana”. Kā liecina VKKF sniegtās ziņas, projektos pieprasītais finansējums ievērojami pārsniedz finansējuma iespējas. Vidēji projektiem piešķirtais finansējums ir tikai 27% no kopējās projektiem pieprasītās summas.

Publicēta «Baznīcu nakts 2017» apjomīgā programma

Kultūras notikums “Baznīcu nakts 2017” norisināsies piektdien, 2.jūnijā, no pulksten 18.00 līdz 24.00 visā Latvijā 190 baznīcās. Pasākuma oficiālā atklāšana notiks Rīgas Āgenskalna baptistu baznīcā pulksten 18.00. Gaidāmā kultūras notikuma “Baznīcu nakts” pilna, visai apjomīgā programma pieejama šeit!

Kultūras pieturpunkti šai nedēļai. Iesaka Kristīne Želve

"Iztēles ģeogrāfija" literatūrā, baudāmi jaunumi teātrī, dzejā un mākslā, un skats pāri robežām - daudzveidīgu un spilgtu kultūras notikumu izlasi jaunajai nedēļai piedāvā "Kilograma kultūras" žūrijas personība Kristīne Želve.

Ko nepalaist garām kultūrā šonedēļ? Iesaka Māra Rozenberga

Kultūrnotikumiem piesātinātajā pavasarī "Kilograma kultūras" žūrija turpina piedāvāt savus iknedēļas orientierus. 15. - 21.maija kultūras pasākumu izlasē - arhitektūras izcilnieku parāde, Muzeju nakts neiemītās takas, Hrestomānija, Plakidis un Trasuns. Izvēlas Māra Rozenberga.

Aizputes mūzikas skolai - 70

Pirms 70 gadiem Aizputē dziedāšanas skolotāja un vijolnieka Kriša Jankovska vadībā tika atvērta mūzikas skola, kas tolaik bija liels notikums mazpilsētas  dzīvē. Lai gan laika gaitā daudz kas ir mainījies, taču mūzikas mīlestība saglabāta paaudžu paaudzēs. Šobrīd tā ir viena no vecākajām  mūzikas skolām Kurzemē, kas var lepoties  gan ar saviem  absolventiem, gan audzēkņu panākumiem dažāda mēroga konkursos.

Rēzekne gatavojas festivālam «Seven Hills 20017»

26. un 27. maijā Rēzeknē notiks jau IV starptautiskais mākslas un mūzikas festivāls “SEVEN HILLS 2017”, piedāvājot baudīt mūziku, deju, kino, gaismas un uguns šovus,  dzīvās skulptūras un daudzu mākslinieku performances.

VIDEO: Latgales kongresa simtgadē ūjina Vīķei-Freibergai un uzgavilē Kairišam

Tieši pirms nedēļas, 5. maijā, Latgales vēstniecībā “Gors” aizritēja Latgales kongresa simtgadei veltīts latgaliešu saiets, kas dažu ieskatā nepamatoti saukts par kongresu. Tas noritēja pat ļoti vētraini. Latvijas Televīzijas raidījums "Kultūršoks" piedāvā videoieskatu kongresa norisē un atsauksmēs pēc šī notikuma.

Atjaunos Rundāles pils staļļu un Mencendorfa nama jumtu segumu

Valdība piešķīrusi 481 090 eiro Rīgas vēstures un kuģniecības muzeja Mencendorfa nama jumta atjaunošanai un Rundāles pils muzeja Staļļu ēku kompleksa rietumu puses staļļu ēkas jumta seguma, elektrības pievadu kabeļu un maģistrālā ūdensvada posma nomaiņai. lsm.lv pavēstīja Kultūras ministrijas pārstāve Lita Kokale.

Kultūras notikumu izlase šai nedēļai. Iesaka Gunda Vaivode

Latvijas sabiedrisko mediju balvas "Kilograms kultūras" žūrija turpina vērst uzmanību ne vien uz notikušo, bet arī vēl gaidāmo. Šīs nedēļas kultūras notikumu tops - Latvijas Radio 3 "Klasika" direktores, muzikoloģes Gundas Vaivodes pārziņā. Ēdamie dadži Doma laukumā, Kristīne un Edgars baletā, patiesības kaislības teātrī un kāds vēsturisks sniegums operā - nepalaidiet garām no 8. līdz 14.maijam!

Ogres muzejā tagad aplūkojams arī leģendārs skapis un lielas šūpoles

Ar īpaši priecīgu notikumu valsts svētkus sagaidījusi Ogre, kur jaunās, plašās telpās atklāts Ogres vēstures un mākslas muzejs. Jaunā mājvietā atklāta ar četrām jaunām izstādēm. Muzejā tagad aplūkojami arī ilgi krājumā gulējuši eksponāti, piemēram, lielas, baltas šūpoles un leģendārs Ogres aptiekas skapis.

Rēzeknē cildinās apbalvojuma «Laiks Ziedonim» laureātus

3.maijā, dzejnieka Imanta Ziedoņa dzimšanas dienā, Latgales vēstniecībā "Gors" ceturto gadu pasniegs apbalvojumu “Laiks Ziedonim”. Apbalvojuma nomināciju nosaukumi, piemēram, “Taureņu uzbrukums “ zinātnē vai “Kedas” novadpētniecībā, ir Imanta Ziedoņa jēdzieni, kas piestāv apbalvojuma saņēmējiem. 

Gaismas pils direktors: Necerējām Gaismas pils miljono apmeklētāju sagaidīt jau tik drīz

Miljons apmeklētāju nepilnos trīs gados kopš Gaismas pils atklāšanas – Latvijas Nacionālajai bibliotēkai tas ir pārsteigums, kas pārspējis visas sākotnējās cerības. Arvien nerimst ekskursantu alkas apskatīt Gunāra Birkerta iespaidīgo stikla kalna arhitektūru, bet bibliotēkā priecājas, ka arvien aug tieši lasītāju skaits. Arī Nacionālās bibliotēkas miljonais apmeklētājs, ko sagaidīja piektdien, 28.aprīlīn nāca uz Gaismas pili tieši grāmatas meklējumos.

Rēzeknes novadā atjauno nostāstiem bagāto Ružinas krucifiksu

Krucifiksi daudzos Latgales ciemu ceļu krustojumos izveidoti jau 18. gadsimtā un ir tikai šim reģionam raksturīga tradīcija. Taču, laikam ritot, tie noveco un zaudē savu sākotnējo veidolu. Lai saglabātu koka lūgšanu krustus un to autentiskumu, Rēzeknes Mākslas un dizaina vidusskolas pedagogi un audzēkņi aktīvi iesaistās atjaunošanā.