Developer mode enabled

Nedēļas nagla sportā: Latviski akcenti KHL hokeja fināla izšķirošajās cīņās

Hokejs ir kā mūžīgais dzinējs, kur allaž kaut kas sākas vai turpinās. Nacionālajā hokeja līgā (NHL) izslēgšanas cīņas nesen sākušās, bet Kontinentālās hokeja līgas (KHL) čempionāta finālsērija noslēgusies ar Oļega Znaroka un Harija Vītoliņa vadītās Sanktpēterburgas SKA uzvaru un iegūtu Gagarina kausu.

Par spēļu līmeni un kvalitāti lai spriež eksperti, bet būtiski, ka SKA panākumam ir arī latviski akcenti. Harijs - viens no spožākajiem hokejistiem, kam pēc dažām nedēļām apritēs 49 gadi, ir Vītoliņu hokeja dinastijas jaunākā atvase. Viņa tēvs Harijs II bija talantīgs uzbrucējs, treneris un sporta darbinieks, arī desmitkārtējs republikas čempions. Savukārt vectēvs Harijs I pirmskara gados Latvijas izlasē divkārt piedalījies pasaules čempionātos, vēlāk spēlējis "Dinamo" un citās komandās kā korekts, drošs un neatlaidīgs cīnītājs. Bijis arī treneris un tiesnesis.

Savukārt Znaroks - viens no populārākajiem un rezultatīvākajiem Latvijas izlases hokejistiem, kurš Eindhovenā 1996.gada aprīlī guva izšķirošos vārtus spēlē pret Šveici, pavēra valstsvienībai ceļu uz eliti, kur esam joprojām.

Tāpat Gagarina kausa finālā SKA hokejistu pieveiktā Magņitogorskas "Metallurg" nav bez saitēm ar Latviju. Galvenā trenera Iļjas Vorobjova tēvs Pjotrs Vorobjovs 10 gadu nospēlēja Rīgas "Dinamo", būdams viens no komandas balstiem, īpaši produktīvi sadarbojoties ar trīskārtējo pasaules čempionu Helmutu Balderi, kurš no Pjotra piespēlēm guva daudzus desmitus vārtu.

Tikmēr Latvijas izlase pārbaudes spēlē uzveica astoņkārtējos pasaules čempionus zviedrus. Lai gan maijā Ķelnē zviedri būs citā sastāvā, uzvara tomēr ir patīkama, turklāt gūta ne labākajā sastāvā. Pirms došanās uz pasaules čempionātu Latvijas izlasei atlikušas četras nozīmīgas pārbaudes spēles, kam būs arī emocionāla nozīme. Sestdien spēlē pret Franciju no valstsvienības atvadīsies vārtsargs Edgars Masaļskis.

Leģendārais latviešu vārtsargs Mihails Vasiļonoks uzsvēra, ka Masaļskis panākumus guvis ar savu darbu un attieksmi pret hokeju. Lai gan laiks liek vietu izlases vārtos atdot citiem, ar savu meistarību Masaļskis ir apliecinājis, ka vēl var spēlēt augstā līmenī vairākus gadus, uzsvēra Vasiļonoks.

0 komentāri
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālo mediju profiliem
A grupa Punkti
Krievija
3
Francija
0
Zviedrija
0
Šveice
0
Austrija
0
Čehija
0
Baltkrievija
0
Slovākija
0
B grupa Punkti
ASV
3
Vācija
3
Kanāda
0
Norvēģija
0
Latvija
0
Dānija
0
Somija
0
Koreja
0