Developer mode enabled

Kalvītis: Latvijas hokejā sporta veida attīstībai visvairāk pietrūkst studentu līmeņa

Latvijas hokejā līdz šim visvairāk ir pietrūcis attīstīta līmeņa studentu piesaistīšanai, jo ļoti daudz jauniešu, pēc vidusskolas beigām pievēršoties hokejam, paliek bez izglītības iespējām, Latvijas Radio teica Latvijas Hokeja federācijas (LHF) prezidents Aigars Kalvītis. Viņš uzsvēra, ka ne visiem izdodas izveidot karjeru profesionālajā hokejā, tādēļ izglītība ir ļoti svarīga.

Ne visi hokejisti līdz 23 vai 24 gadu vecumam spēj pilnīgi atklāt savu dotumus hokejā, un ir ne mazums gadījumu, ka tikai šajā vecumā atklājas spēlētāja talanti, sacīja Kalvītis. LHF būtu ieinteresēta studentu komandas tapšanā. Ideālā risinājumā Latvijas studentu komanda bāzētos kādā augstskolā, kas uzņemtos iniciatīvu ar LHF palīdzību. 

Mācībām jābūt saskaņotām ar treniņu procesu, lai studentu komanda veiksmīgi darbotos. Savukārt, ja studenti komandai būtu jāvāc pa visu Latviju, tas procesu sarežģītu un padarītu grūti realizējamu, sacīja LHF prezidents.

Kalvītis atzina, ka viena pati LHF ar studentu hokeja attīstību galā netiks - vajadzīgs gan sabiedrības, gan ieinteresētas augstskolas un pašvaldības atbalsts.

Latvijas studentu komandai būtu iespēja pievienoties Eiropas hokeja studentu līgai, kur spēlē 15 valstu pārstāvji, un vēl desmit valstis, ieskaitot Latviju, grib pievienoties.

Nacionālās hokeja līgas (NHL) statistika liecina, ka vairāk nekā 50 procentiem spēlētāju līgā ir augstākā izglītība. NHL allaž uzsver izglītības lomu, jo lielākā daļa jauno hokejistu līdz NHL nenokļūs, bet, ieguvuši augstāko izglītību, varēs veiksmīgi turpināt karjeru citās jomās.

Ziemeļamerikā attīstītā studentu sporta sistēma ļauj jaunajiem atlētiem vienlaicīgi trenēties un spēlēt augstā līmenī, kā arī iegūt konkurētspējīgu izglītību. Hokejs ir viens no sporta veidiem, ko aiz okeāna attīsta Nacionālā studentu sporta asociācija (NCAA).

0 komentāri
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālo mediju profiliem
A grupa Punkti
Krievija
3
Francija
0
Zviedrija
0
Šveice
0
Austrija
0
Čehija
0
Baltkrievija
0
Slovākija
0
B grupa Punkti
ASV
3
Vācija
3
Kanāda
0
Norvēģija
0
Latvija
0
Dānija
0
Somija
0
Koreja
0