Developer mode enabled
Dzīve & stils / Vide un dzīvnieki
Dabas aizstāvji iebilst pret purvu norakšanu Jaunmārupē

Viena no Latvijas dabas bagātībām ir purvi. Vieni šo bagātību saprot ļoti burtiski, proti, kūdrā, ko var pārvērst naudā. Savukārt citi – dabas vērtībās, kas atrodas purvos. Aptuveni 10% Latvijas teritorijas klāj purvi. Pusi no tiem var uzskatīt par tādiem, kur cilvēks ir maz iejaucies, proti, nav sarakti grāvji, nav norakta kūdra un homo sapiens nav mēģinājis purvus kaut kā savaldīt sev par labu.

Visticamāk, PET depozīta sistēmas nebūs

Plastmasas jeb PET pudeļu nodošana otrreizējai pārstrādei Latvijā, visticamāk, netiks ieviesta, jo pastāv iespēja šķirot atkritumus, to skaitā plastmasu, ievietojot speciālos konteineros.

Nedzirdīgā Zuze - uzticamākais draugs

“Ikviens bez mājām palikušais dzīvnieks ir pelnījis otru iespēju,” - tā uzskata Ieva un Uģis, un izvēlēties suņuku no patversmes viņus mudināja vēlme palīdzēt kādam četrkājainim.

Piemērota suņa izvēle vispusīgi jāpārdomā

Tuvojoties vasarai, daudzi sāk domāt ne vien par brīvdienām, bet arī par sava veida ģimenes pieaugumu, uzņemot mājās četrkājaino draugu. Piemērota suņa izvēle gan var būt sarežģīts uzdevums – īpaši cilvēkiem, kuriem iepriekš suņi nekad nav bijuši.

Raibie videoklipu aktieri ZigZigs un Sputņiks

Režisora Jurgstulajstus mīluļi ir dalmācieši vārdā ZigZigs un Sputņiks. Suņi ir nosaukti 80. gadu britu pankgrupas vārdā. Tiesa, viņi arī paši ir slaveni, jo filmējušies gan mūzikas videoklipos un reklāmās.

Eksperti: Fermās dzīvojošo ūdeļu izlaišana brīvībā būtu liela nelaime dabai

Ar dažu dienu starpību divās kažokzvēru fermās ielauzās ļaundari, atvēra sprostus un no tiem izlaida Amerikas ūdeles. Audzētavām tas radījis finansiālus zaudējumus. Tomēr izrādās, ja atbrīvotās ūdeles nonāktu savvaļā, tad šāda rīcība nestu zaudējumus arī dabai, atgādina Dabas aizsardzības pārvaldē (DAP).

Ligzda kupenā: Putni iemanās dzīvot arī ziemīgajā maijā

Latvijas Dabas fonda tiešsaistes kamerās dabasdati.lv var vērot aizsargājamu putnu — jūras ērgļu, zivjērgļu, ūpju, vistu vanagu un melno stārķu — dzīvi. Iepriekš stāstīts par upju pāra mazuļiem, kas nu jau pusvārnas lielumā. Tikmēr vistu vanagiem izšķīlušies cālēni, bet melnais stārķis Ozols savu stārķu dāmu tā arī nav sagaidījis un diez vai sagaidīs.

Aukstais pavasaris iekavējis mežu stādīšanu Vidzemē

Aizvadītās siltās dienas izmantot steiguši ne tikai lauksaimnieki, bet arī mežu stādītāji, jo vēlais un aukstais pavasaris šo darbu iekavējis, Vidzemē mežu stādīšanu uzsākt varēja pat divas nedēļas vēlāk nekā ierasts, bet laiks, kas ir labvēlīgs jauno kociņu stādīšanai, ir īss. Tādēļ arī tagad karsts darba periods ir akciju sabiedrības „Latvijas Valsts meži” Rietumvidzemes reģiona izcirtumos, kuros plānots jaunais mežs.