Developer mode enabled
Dzīve & stils / Veselība
Krūts vēzis - izplatītākais sievietēm
Diagnoze - ļaundabīgs krūts audzējs - 2017. gadā pirmoreiz tika uzstādīta 1133 sievietēm. 2017.gadā ar krūts ļaundabīgu audzēju pirmoreiz uzskaitē ņemti arī 10 vīrieši, no kuriem tajā pašā gada mira trīs, kā arī 2018.gadā nomira trīs vīrieši.
Pēdējos gados Latvijā pieaug alerģiju upuru skaits

Bērzi, lazdas, alkšņi, vītoli, apses, ievas, graudaugi... Un tā var turpināt vēl ilgi. Daļai cilvēku pret augu ziedputekšņiem ir alerģija. Turklāt ārsti atzīst, ka pēdējo 20 gadu laikā ar ziedputekšņu alerģiju slimo arvien vairāk bērnu un jauniešu.

Šopavasar cilvēkiem piesūkušās vairāk nekā 160 ērces

Šogad līdz šīs nedēļas sākumam Infektoloģijas centrā Rīgā bija pārbaudītas 163 cilvēkiem piesūkušās ērces. Šajā gadā pirmā ērce pārbaudei atnesta jau 18.februārī, pēc tam marta sākumā, bet tagad jau vērojams ērču aktivitātes pieaugums.

Dermatologs: Mainās ādas vēža pacienta vidējais vecums

Ik gadu nepilniem diviem tūkstošiem Latvijas iedzīvotāju atklāj ādas vēzi, un tiek zaudētas 60, 70 cilvēku dzīvības. Ir jāmeklē jauni veidi, kā uzrunāt iedzīvotājus savlaicīgi vērsties pie ārsta, un jāuzlabo dermatologu un onkologu spējas agrīni diagnosticēt dažādas ādas audzēju formas. Par to sestdien speciālisti diskutēja konferencē "Baltic Dermoscopy Forum". 

Pētījums Jelgavas skolā: Bērni staigā un sporto vairāk nekā pieaugušie

Tieši brīvdienās bērni un pieaugušie ir slinkāki nekā tad, kad jāiet un skolu un darbu. To apliecina Latvijas Olimpiskās komitejas un "Latvijas Mobilā telefona" kopīgi veiktais pētījums. Tā laikā Jelgavas 4.vidusskolas skolotāji, skolēni un viņu vecāki nēsāja viedaproces, kas fiksēja gan kustības, gan pulsu, gan miegu. 

«Dzīvības koks»: Aizvien vairāk gados jaunu vēža pacientu vēršas pēc psihosociālās palīdzības

Latvijas sabiedrībā aizvien vairāk tiek noņemts klusēšanas plīvurs par onkoloģiskajām saslimšanām un cilvēku dzīvi ar tām. Tas mazina bailes, un tādējādi slimība biežāk tiek atklāta agrīnajās stadijās. Būtiski arī tas, ka arī gados jauni cilvēki vēršas pēc psihosociālās palīdzības, intervijā Latvijas Radio pastāstīja organizācijas “Dzīvības koks” vadītāja Gunita Berķe.

Arī Rēzeknē pētīs gremošanas sistēmas slimības

Šonedēļ Rēzeknē uzsākts gremošanas slimību profilakses pētījums – "Gistar". Pētījumu kopš 2013.gada īsteno Latvijas Universitātes pētnieki, sadarbojoties ar daudzām starptautiskām organizācijām, tai skaitā Vesela Kuņģa iniciatīvu un Starptautisko Vēža pētniecības aģentūru.

Svara korekcijas programmā iesaistās pusaudži ar svaru pāri 100 kilogramiem

170 kilogrami! Tik daudz svēris smagākais pusaudzis, kurš meklējis palīdzību Bērnu slimnīcas Svara korekcijas programmā. Taču vidēji mazie pacienti te sver kā pieaugušie –  astoņdesmit, deviņdesmit kilogramu. Šī programma gan nav domāta tievēšanai, bet visas ģimenes paradumu maiņai. Tāpēc svarīgi, lai cīņā par veselīgu dzīvesveidu iesaistās visi. 

Alerģija pret ziedputekšņiem var parādīties jebkurā vecumā

Latvijā turpina intensīvi ziedēt alkšņi un lazdas, ziņo Latvijas Universitātes Ģeogrāfijas un Zemes zinātņu fakultātes Aerobioloģijas laboratorija. Tā ir slikta ziņa cilvēkiem, kuri cieš no alerģijas pret ziedputekšņiem. Alerģijas simptomi var parādīties ne tikai bērnībā, bet jebkurā vecumā.