Developer mode enabled
Dzīve & stils / Tehnoloģijas un zinātne
Testē pirmo Latvijas bezpilota auto

Biķernieku trasē Rīgā noticis pirmā Latvijas bezpilota auto prototipa testa brauciens. Paredzēts, ka ar laiku Biķernieku trasi un tās apkārtni varētu pilnībā pielāgot šādu auto testēšanas vajadzībām un piesaistīt ārzemju uzņēmumus, kas nodarbojas ar bezpilota automašīnu ražošanu.

Informāciju tehnoloģiju eksperti Valmierā attīsta digitālajā vidē izmantojamas brilles

Virtuālās tehnoloģijas jau tagad izmanto izklaides un izglītības sfērās, taču paies vēl ilgs laiks, kamēr tās būs pieejamas lielākajai sabiedrības daļai. Par to ir pārliecināts Vašingtonas Universitātes profesors Tronds Nilsens, kurš piedalījās pirmajā starptautiskajā moderno tehnoloģiju datu hakatonā Valmierā. Informāciju tehnoloģiju nozares profesionāļiem tā bija iespēja 48 stundu laikā īstenot savas idejas ar modernākajām tehnoloģijām.

Latvijas pirmais satelīts orbītā dosies maijā vai jūnijā

Iepriekš dažādu iemeslu dēļ satelīta "Venta-1" došanās orbītā tika atlikta, bet zinātnieki sola, ka tas varētu notikt jau pavisam drīz - maijā vai, vēlākais, jūnijā. Satelīts riņķos 600 kilometru augstumā un signālus sūtīs uz staciju Irbenē.

Liepājas 6.vidusskolā atklāta Baltijā lielākā 3D printēšanas klase

Liepājas Raiņa 6.vidusskola, kas sevi dēvē par Citādu skolu, turpina iet līdzi laikam, ieviešot arvien mūsdienīgākas tehnoloģijas. Šonedēļ skolā atklāta Baltijā lielākā 3D printēšanas klase. Iegādājoties šo aprīkojumu ar pašvaldības atbalstu, skolēni varēs apgūt jau profesionālas iemaņas modelēšanā, kā arī izdrukāt reālus trīs dimensiju prototipus un dizaina priekšmetus. Modernās klases izveidošana izmaksājusi aptuveni 37 tūkstošus eiro.

Ar Latvijā veidotu raķeti cer sasniegt kosmosu

1961. gada 12. aprīlī Jurijs Gagarins kļuva par pirmo cilvēku, kas veica lidojumu kosmosā. Entuziasti no Latvijas iecerējuši 2018. gadā izšaut gaisā raķeti, kas varēs sasniegt kosmosu. Tā gan būs bez cilvēkiem.

Eksperti: Ikviena internetam pieslēgta ierīce prasa rūpīgi ievērot drošību

Vai zinājāt, ka modernais ledusskapis, video kamera vai satelītuztvērējs var būt kiberkareivis kāda cita rokās? Cilvēku prasmes droši lietot datoru ar katru gadu aug, taču jaunākais izaicinājums ir apzināties citu viedo tehnoloģiju iespējas un riskus. Jebkas, kas pieslēgts internetam, prasa arī rūpīgu drošības uzraudzību. Šī ir viena no tēmām, kura tiks aktualizēta ikgadējā e-prasmju nedēļā

E-prasmju nedēļā – katrai dienai sava tematika

Tāpat kā Rīga nekad nebūs gatava, arī digitālās prasmes jāturpina apgūt ik dienu, jo tehnoloģiju attīstība ir nepārtraukta. Tā Latvijas Informācijas un komunikācijas tehnoloģijas asociācijas prezidente Signe Bāliņa skaidro, kāpēc jau astoto gadu tiek rīkota e-prasmju nedēļa.

Kiberuzbrucēji aizvien biežāk izmanto viltību un šantāžu

Kiberuzbrucēji šantažē un izmanto viltību, lai iegūtu sev labumu. Uzbrucēja iemaņas un darbs ar tehniskajām niansēm aizvien biežāk paliek otrajā plānā, vērtē eksperti. Šodien Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijā kopā ar atbildīgajām iestādēm plāno pievērsties aktuālajiem jautājumiem kiberdrošības jomā un kiberdrošības politikas īstenošanā. Ekspertu vērtējumā ne vienmēr cilvēki ir gatavi ziņot par noziegumiem interneta vidē. Turklāt arī pašiem jārūpējas par savu un bērnu drošību internetā.