Developer mode enabled
Svarīgi
Kategorijas
Dzīve & stils / Tautas māksla
Pirmajā kriminālžanra lugu festivālā Mālpilī izrādīs piecus iestudējumus

20.maijā Mālpilī notiks pirmais kriminālžanra lugu festivāls “Zilais karbunkuls”, kas tiek organizēts par godu aktiera Valentīna Skulmes 95 gadu jubilejai. Festivālā visas dienas garumā būs iespēja bez maksas noskatīties piecas kriminālžanra lugas, kuras iestudējuši amatierteātri. Festivāla goda viesis būs aktieris Juris Strenga.

Brīvdabas muzejā atklās vērienīgu darbarīku un koka priekšmetu izstādi

Etnogrāfiskajā brīvdabas muzejā piektdien, 12.maijā, plkst. 15.00 notiks izstādes “Koks. Pinumi / Darbarīki. Amatniecība. Dizains” atklāšana. Izstādē, kura būs skatāma līdz 10. septembrim, varēs aplūkot ap 250 dažādus darbarīkus, kā arī no koka darinātus etnogrāfiskus sadzīves priekšmetus.

Rencēnos amatierteātru trupas apgūst jaunas prasmes

Lai paplašinātu amatierteātru dalībnieku redzesloku un celtu aktiermākslas meistarību, Rencēnos notika radošās meistarklases ar saturu, kas būtiski atšķiras no ikdienas mēģinājumiem. Profesionāļu vadībā dalībnieki apguva improvizācijas, skatuves cīņas un objektu teātra tehniku.

Vasarsvētku zīmē notiks folkloras kopas «Grodi» 30 gadu jubileja

Koku ēku renovācijas centrā “Koka Rīga” 14.maijā plkst. 13.00 ikviens bez maksas aicināts apmeklēt folkloras kopas “Grodi” 30 gadu jubilejas pasākumu, kurā būs iespēja redzēt muzikāli rituālu uzvedumu, iesaistīties rotaļās un dejās, kā arī sadziedāties un sadancot.

Latgales īpašā kultūras vērtība - garīgie dziedājumi

Šajās dienās jo īpaši tiek izcelts Latgales dialekts un kultūras vērtības. Viena no unikālākajām parādībām ir arī garīgie dziedājumi. Psalmu dziedāšanas tradīcijas iekļautas Latvijas kultūras kanonā. Daudzviet joprojām saglabājusies tradīcija kāzās, kristībās un bērēs dziedāt tāpat kā to darīja mammas un vecmammas.

Latvijas «stāstu segai» no ārzemēm saņemti vairāk nekā 100 auduma gabaliņu

Gatavošanās Latvijas simtgadei gan notiek ne tikai stādot kokus, bet arī īstenojot daudzas citas ambiciozas ieceres. Pērn rudenī muzejs “Latvieši pasaulē” aicināja ikvienu aiz dzimtenes robežām dzīvojošo tautieti atsūtīt paša darinātu fragmentu segai, kas Latvijai tiks dāvināta simtgades jubilejā. No vajadzīgajiem vismaz 500 fragmentiem muzejs jau saņēmis vairāk nekā simtu.

Nīcas rokdarbnieces darina simtgades galdautu

Tas ir kopā būšanas un darbošanās prieks, kas nes gandarījumu par paveikto - tā visas kā viena apgalvo Nīcas senioru biedrības rokdarbu pulciņa dalībnieces. Viņām ir vairāku gadu pieredze dažādu vērienīgu  kopdarbu veidošanā, no kuriem daļa skatāma novada senlietu krātuvē. Šopavasar čaklās nīcenieces sākušas Latvijas simtgadei veltīta baltā  galdauta darināšanu.

Rēzeknes novadā sākas jau 37. Latgales podnieku dienas

Tradicionāli aprīļa beigās nu jau 37. reizi norisinās Latgales podnieku dienas, kas ir keramiķu un viņu darba cienītāju satikšanās svētki. Vairāk nekā nedēļas garumā norisinās atvērto durvju dienas Latgales podnieku darbnīcās, notiek paraugdemonstrējumi un tikšanās ar meistariem, teorētiskie lasījumi.

Atzīmē Ventspils amatnieku biedrības 80.gadadienu

Ventspilī šajās dienās atzīmē Ventspils amatnieku biedrības 80. gadadienu. Amatniecība Ventspils pusē pastāvējusi gadsimtiem ilgi, taču gan pieprasījums pēc arodiem, gan biedrības sastāvs ir mainījies. Savulaik Kurzemē populārākie amati bija tīklu audējs un mucenieks, bet tagad, piemēram, šuvēja un jumiķis.

Latvijas amatierteātru skatē otro gadu uzvar Ogres Tautas teātris

Latvijas amatierteātru iestudējumu skates „Gada izrāde 2016” finālā par veiksmīgāko atzīts Oskara Vailda lugas „Cik svarīgi būt nopietnam” Ogres Tautas teātra iestudējums Jāņa Kaijaka režijā. Jānis Kaijaks saņēmis arī Gada režisora titulu. Pavisam kopā fināla skatē Dailes teātrī izrādīti 11 amatieru iestudējumi no visas Latvijas. Ogres Tautas teātris uzvaras laurus plūca otro gadu pēc kārtas.