Developer mode enabled
Dzīve & stils / Cilvēkstāsti
Latvietis - Eiropas labākais vīnzinis

12. maijā Vīnē norisinājās vīnziņu konkurss ''Sommelier EM 2017'', kurā uzvarējis Latvijas pārstāvis, restorāna "Vincents" galvenais vīnzinis Raimonds Tomsons.

Ilzes stāsts: aizvest bērnunamu bērnus pārgājienā un uzcept desas ugunskurā

Bērnunamu bērniem saikne ar ārpasauli ir ļoti svarīga, tādēļ iekļaušanai labākie ir pasākumi, kur viņi ir kopā ar citiem bērniem, arī tiem, kas nedzīvo institūcijās, un ar kuriem iespējams pirmoreiz dzīvē cept desas ugunskurā. Tā uzskata labdarības organizācijas "Palīdzēsim.lv" dibinātāja un vadītāja Ilze Skuja.

Olgas stāsts: Palīdzēt bērnunamu bērniem izvēlēties profesiju

Nekad nevajag sevi iegrožot stereotipu rāmjos, ka - "ja esi bijis bērnunamā, tad tev nākotnē nekas daudz nespīd". Patiesībā ļoti daudz kas ir iespējams. Tā saka biedrības "Taureņa efekts" dibinātāja Olga Kazaka, kura palīdz bērnunamu bērniem izvēlēties profesiju.

Kristapa stāsts: Mentors jaunietim no bērnunama

Gaidot Mātes dienu un turpinot ierakstu sēriju par cilvēkiem, kas bez atlīdzības atbalsta bērnu namu bērnus, šoreiz stāsts ir par kādu jelgavnieku vārdā Kristaps – mentoru pusaudzim no bērnunama. 

Marekam Odumiņam otrā personālizstāde - izsole

Labdarības organizācija „ Palidzesim.lv”  rīko jau otro Mareka Odumiņa gleznu personālizstādi - izsoli, kuras laikā būs iespēja apskatīt īpašās gleznas, satikt pašu mākslinieku, kā arī iegādāties kādu no gleznām, lai par iegūtajiem līdzekļiem Mareks varētu doties uz rehabilitāciju Igaunijā, kas būtiski palīdzētu uzlabot viņa veselības stāvokli.

Vitas stāsts: Bērnunamu bērni kļūst par savējiem

Latvijas Radio un Latvijas Televīzijas veidotā raidījumu sērija „Sistēmas bērni” raisīja lielu rezonansi un arī uzdeva jautājumu – kā mēs katrs varam palīdzēt bērnu namubērniem. Šajā nedēļā, gaidot Mātes dienu, Latvijas Radio ik rītu stāsta par cilvēkiem, kuri to jau dara.

Ivars Graudiņš – viens no Trasunu dzimtas

“Kaut es izskatos kā Krišjānis Barons, esmu Franča Trasuna gara pārstāvis,” ar vieglu ironiju par sevi saka Ivars Graudiņš. Viņš ir pārliecināts, ka “Franča darbs nav pabeigts, lai Latvija būtu taisnīga un tiesiska”. Tāpēc viņš - Zviedrijā dzimis, Amerikā audzis, izglītojies un strādājis - ir atgriezies savu vecāku dzimtenē, lai to darītu labāku.

Viduleju dzimta saglabā Latgales kongresa karogu līdz mūsdienām

1917. gada pavasarī nacionālais gars bija modies. To vairs nevarēja apklusināt. Uz Latgales kongresu jauniešu orķestris no Jelgavas lauksaimniecības skolas ieradās ar sarkanbaltsarkanu karogu, uz kura jau bija uzrakstīts “Brīva Latvija”. Karogs padomju okupācijas laikā glabājās kādā dzīvoklī daudzdzīvokļu ēkā. To nosargāja Viduleju dzimta.

Jaunā dzejniece Pizāne-Dilba lepojas ar savām latgaliešu saknēm

Tieši tagad, kad pasaule kļuvusi tik plaša un pieejama, ir svarīga identitāte – “no kurienes es nāku un kas mani izveidojis!” Tā uzskata jaunā dzejniece Inga Pizāne-Dilba, kura pēdējos gados ar jaunu spēku atklājusi savu latgalisko pusi un gatava par to stāstīt un rādīt visiem, kuri par to ieinteresējas.

Graubiņu dzimta: No teicējām Grievaltā līdz mūzikas balvu laureātēm mūslaikos

Dzimta, kas no saknēm līdz pat lapotnei ir saaugusi ar mūziku. Graubiņu dzimtā izcilības profesionālajā mūzikā rodamas jau trīs paaudzēs – komponists, mūzikas kritiķis un folklorists Jēkabs Graubiņš, viņa sieva, klavierspēles pedagoģe Ērika, meitas -  pianistes Daina un Ilze, vijolniece Ieva, tāpat mazmeita vijolniece Eva Bindere. Turklāt dzimta var lepoties ar tautasdziesmu teicējām 20. gadsimta pirmajā pusē.

Latvijas recepšu mamma - Antoņina Masiļūne

Jau tradicionāli, un arī šogad, Latvijas neatkarības atjaunošanas īpašajā dienā 4.maijā, daudziem Latvijas cilvēkiem tiks pasniegti Triju zvaigžņu ordeņi. Šogad, piemēram, tie ir vairākiem aktieriem, bet ir arī kādai kundzei, kura savulaik gribēja, bet nekļuva par aktrisi. Par viņas mākslas darbu skatuvi kļuva virtuve, un par viņas īpašajām izrādēm, ko tagad pazīst teju visa Latvija, kļuva viņas veidotās pavārgrāmatas. Tā ir Antoņina Masiļūne jeb Ņina. 

Caur smiltsērkšķiem uz mājām Latvijā

Daugavpils novada Līksnas pagastā šonedēļ ar smiltsērkšķiem apstādīts viens hektārs zemes. Zemes saimnieks Arnis Lazdāns pirms vairāk nekā pieciem gadiem ar ģimenei pameta Latviju, lai dotos darba meklējumos uz Norvēģiju. Mērķis bija atdot kredītu, kas savulaik ņemts mājas būvniecība. Tas šajā laikā ir dzēsts, un šobrīd ģimene, kurā ir trīs bērni, dara visu, lai varētu atgriezties mājās.

Ūdrītis pēc avārijas sacer dzejoli - veltījums sievai un lielākajai atbalstītājai Ilonai

Ar vārdu “augšāmcelšanās” Lieldienās katrs saprot ko citu. Piemēram, mūziķim Rolandam Ūdrim jeb Ūdrītim visīstākais augšāmcelšanās brīnums ir dzejolis, ko viņš sacerējis vairāk nekā gadu pēc smagās avārijas. Joprojām ratiņkrēslā, cīnoties par katru kustību un mācoties no jauna agrāk pašsaprotamas lietas, Ūdrītis ar šo dzejoli ir parādījis tuviniekiem un pats sev, ka viņa radošais gars nav salauzts.