Developer mode enabled
Statistika Latvijā
Lauku saimniecības Latvijā kļūst lielākas

Pēdējo trīs gadu laikā Latvijā vidēji vienā lauku saimniecībā apsaimniekotā lauksaimniecības zemes platība pieaugusi par 19,6 %, liecina Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) apkopotie 2016. gada lauku saimniecību struktūras apsekojuma provizoriskie rezultāti.

Pēckrīzes laikā ilgstošo bezdarbnieku skaits samazinājies teju par 60% - skaitļi un fakti

Pēdējo gadu laikā pakāpeniski samazinās bezdarbnieku skaits, pērn kopumā bez darba bija 9,9% Latvijas iedzīvotāju vecuma grupā no 15-64 gadiem. Turklāt darba tirgū arvien vairāk atgriežas arī ilgstošie bezdarbnieki, liecina Centrālās statistikas pārvaldes apkopotie dati. Proti, kopš 2010.gada, kad Latvijā tika reģistrēti vairāk nekā 92 tūkstoši ilgstošo bezdarbnieku, to skaits ir sarucis teju par 60% - pērn sasniedzot nepilnus 40 tūkstošus.

Rīga – 30.vietā starp Eiropas lielākajām pilsētām iedzīvotāju skaita ziņā

Rīgas 815. dzimšanas dienā Centrālā statistikas pārvalde sniedz interesantus datus par Rīgu salīdzinājumā ar Eiropas lielākajām pilsētām. 2015. gada sākumā Rīga ar 641 tūkstoti iedzīvotāju ieņēma 30.vietu iedzīvotāju skaita ziņā starp 38 Eiropas valstu galvaspilsētām un lielajām pilsētām, kurās iedzīvotāju skaits ir lielāks par vienu miljonu.